Blog

"The Protector" Dizisi Oyuncuları Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

"The Protector" Dizisi Oyuncuları Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

"Hakan: Muhafız" ya da tüm dünyanın bildiği isimle "The Protector" dünyanın en popüler çevrimiçi yayın platformu olan Netflix'in yayına sunduğu ilk Netflix Originals Türkiye dizisidir. Başrollerinde Çağatay Ulusoy, Okan Yalabık, Hazar Ergüçlü ve Ayça Ayşin Turan'ın oynadığı dizi yayınlanan ilk sezonu ile birlikte büyük bir ilgi odağı olup 2.sezon için de Netflix'ten anlaşmayı kaptı .
hakan muhafız - the protector inceleme
Kısaca konusu;

Fatih Sultan Mehmet döneminde yer alan ve düzeni bozmak adına dünyada var olan bir gruba karşı koyması amacıyla yetiştirilmiş, tek görevi onları durdurmak ve İstanbul'u korumak olan (bir takım aletlerle) kahramanın yani Muhafızın son neslinin hikayesidir.

Dizinin büyük beğeni toplaması bu başarılı karakterlerin kariyerleri hakkında merak uyandırdı ve bizler de sizler için bu başarının altında yatan eğitim geçmişlerini sizler için araştırdık.


Hakan:Muhafız (The Protector) oyuncuları hangi okullardan mezun?

Hazar Ergüçlü
hazar ergüçlü - hakan muhafız oyuncuları hangi üniversitelerden mezun?

Dizide Muhafıza sadık olan bir güruh söz konusu ve bu ekip Hakan'ı eğitmek edip ona yardım etmekte yeminli olanlardır. Zeynep de bu ekibin bir parçasıdır ve Hazar Ergüçlü kendisine hayat veriyor. Ergüçlü, Haliç Üniversitesi Tiyatro Bölümü mezunu.

Yurdaer Okur
Yurdaer Okur - the protector dizisi oyuncuları hangi okullardan mezun?
Dizide Zeynep'in babası Kemal'i canlandıran usta oyuncu Yurdaer Okur ,  Akdeniz Üniversitesi "Turizm İşletmeciliği" bölümüne girdi. Üç sene bu okulda okuduktan sonra işletmenin kendisine göre olmadığını anladı ve 1994 senesinde Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümünükazandı. Daha Sonra Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvar'ında yüksek lisans yaptı.


Mehmet Kurtuluş
hakan muhafız dizisi oyuncuları hangi okullardan mezun?
Dizinin en merak uyandıran ve bir o kadar ürkütücü olan karakterlerinden Mazhar'ı canlandıran Kurtuluş ,Frendberg Tiyatro bölümüve Braunschweig Devlet Tiyatrosu eğitim geçmişine sahiptir.


Okan Yalabık
okan yalabık ,  hakan muhafız dizisi oyuncuları hangi üniversitelerden mezun?
Dizinin ana karakterlerinden bir tanesi olan Faysal Erdem'i canlandıran usta oyuncu Okan Yalabık , 
 İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünü , ardından daKadir Has Üniversitesi Film ve Drama Yüksek Lisans Programı’nda eğitim gördü.

Ayça Ayşin Turan
ayça ayşin turan , hakan muhafız dizisi oyuncuları hangi üniversitelerden mezun?
Dizinin ana karakteri Hakan'ın aşık olduğu kadındır. Kendisi Faysal Erdem'in şirketler grubunun da genel koordinatörüdür. Sinop Belediye Konservatoriyası'nda tiyatro eğitimi, İstanbul Üniversitesi Radyo Televizyon Bölümü'nde de ayrıca lisans eğitimi görmüştür.


Çağatay Ulusoy
hakan muhafız , dizisi oyuncuları hangi üniversitelerden mezun? - çağatay ulusoy
Dizinin ana karakteri , İstanbul'un koruyucusu Hakan olarak karşımıza çıkan Ulusoy , İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi Sulama Sistemleri bölümünde eğitim görmüş ve aynı zamanda Ayla Algan'dan oyunculuk dersleri almaya başlar. Dersleri tamamladıktan sonra Best model of Turkey birinciliği ile ekranlara çıkma fırsatı bulur. Daha sonra bir süre dil ve tiyatro eğitimi için yine Kaliforniya'da bulunur.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..