Blog

çağan timur

Tiyatro Bölümü Okuyan Çağan Timur'dan Tavsiyeler!

Yeniden tasarlanacak harika bir süreç başlıyor sizin için. Üniversite hayatımın ilk günleri, bu düşüncenin, bu gücün etkisiyle, inanılmaz enerjik ve yaratıcı geçirdiğim bir süreç olmuştu. Artık bu süreç hayatınızı doğru ve istediğiniz yönde tasarlamanın zamanı.

Benim terci dönemi gibi bir sürecim olmamıştı, yetenek sınavları ile girilen bir bölüm de okumaktayım, ancak her bölüm için diyebilirim ki; okulun kapısından girmeyi planladığınız ilk gün kariyeriniz başlıyor, bunu hep bilin. Attığınız ve/veya atmadığınız her adım kariyerinize dolayısı ile hayatınıza etki ediyor, atmadığınızın altını çiziyorum, çünkü ben mesleki sürecin veya hayatın tecrübe üstüne kurulu olduğuna inanıyor, adım atmaz, merak etmez, var etmeye çalışmazsanız her günü aynı, her hayali hayal olarak kalmasını kabul etmiş olacağınızı garanti edebilirim, bunu kabul etmeyerek kendinize, harika bir hayat tasarlamış olacaksınız. Benim üniversite de geçirdiğim üç yıllık süreçte, yaptığım tüm hatalardan, yapmak istediklerimden çıkardığım izlenimler bunlar, her gün bir öncekinden daha gelişmiş ve farklı olmasına çalışmak.


Ayrica ünerviste döneminin getirileri sadece okul bünyesi ile kalmıyor, dışarıda da kendinizi geliştirmeye devam etmelisiniz, örnegin ben Tiyatro Bölümü öğrencisiyim, bölümümü çok isteyerek, çokta mutlu olarak seçtim. Kendime göre, Dünya üzerindeki mesleklerin en uygununu seçtim, ama dışarıda da Girişimcilik Vakfı fellowuyum, ilginç bir birliktelik, ama çok açıdan birleşiyor. Söylemeye çalıştığım şey şu; Üniversite deneyerek, öğrenerek, inanılmaz çalışarak tecrübe kazanacağınız, dolu dolu geçirip, mutlu olmak zorunda olduğunuz harika bir beş yıllık süreç -kimileri için daha uzun/kısa:)- bu süreçte yaptığınız her adım sonrayı belirliyor!

Değişim her zaman var, değişimi çevrenin de desteklediği tek süreç belki de, üniversite! Her zaman boyunca, sürekli değiştiğiniz, geliştiğiniz bir hayat diliyorum.

Çağan

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..