Blog

Tüm Başarılı İnsanların 2 Ortak Noktası!

Tüm Başarılı İnsanların 2 Ortak Noktası!

Tüm başarılı insanlar hedeflerine ulaşmayı başardılar çünkü iki niteliği vardı. Bu iki özellik özelliği ile doğmanız gerekmez, fikrinizi değiştirerek bunları geliştirebilirsiniz. İnsanların başarı alışkanlıklarına bakarsak, alışkanlıklarının zamanla değiştiğini biliyoruz, ancak aşağıdaki iki yetenek onların yaşam alanlarına gitmelerine yardımcı oluyor.

  1. Korkulardan çıkmak
  2. Kararlı olmak

 


Korkularınızdan kurtulun
Tüm Başarılı İnsanların 2 Ortak Noktası! 1

İç ve dış korkularınızdan kurtulmazsanız, hayatınız boyunca hiçbir şey elde edemezsiniz. Korku, yaşam adlı yolda karşınıza çıkan engeller bütünüdür. Dış sesler sizleri sürekli eleştirip aslında yerinizde olmak isteyenlerdir.

Benzer şekilde, zihninize ve kalbinize korku veren iç sesler, siz büyürken meydana gelen bir dizi olayın sonucudur. Bilinçli şeylerde korku yaratarak bazı şeyleri yapmaktan alıkonuldun, korkunç sonuçlardan korktun.

Kendinizi başarı yoluna koymak istiyorsanız, bırakmanız gereken ilk şey korku. İlerlemenizi daha fazla durdurmaya devam etmeden önce bunun üstesinden gelin.

Warren Buffett, Bill Gates, Jack Ma, Steve Jobs gibi başarılı insanların hayat koruyucularına baktığımızda, onların kötü sonuçlardan ve insanların yaşamlarında bir şeyler elde etmek için tutku ya da hayalleriyle ilgili görüşlerine odaklanırken korkmadıklarını görüyoruz.

Hatta dünya alışveriş devi Alibaba'nın kurucusu Jack Ma; Korkusuz, İyimser İnsanların En Parlak Geleceği Yarattığını söylüyor.

Korkuyu kırmak güçlü bir zihinle gelir. Eğer zihninizi, zorluğu kabul etmek ve bir görevi denemek için eğitmişseniz, bedeniniz zihnin liderliğini takip eder.

'Güç Pozisyonları' olarak adlandırılan ünlü bir Harvard araştırmasında, vücudunuzda fizyolojik bir değişim getirerek fikrinizi nasıl değiştirebileceğinizi ve en nihayetinde, vücudun biyokimyasını değiştirerek daha iyi bir his uyandırarak korkudan ve en önemlisi ortaya çıktığını anlatıyor. zihinsel güçle sonuçlanır.
 


İyi kararlar verin
Tüm Başarılı İnsanların 2 Ortak Noktası! 2

İyi bir karar almak, doğru zamanda ve yerde çok önemlidir, ancak yalnızca bir karar verme yeteneğiniz varsa, iyi bir karar verebilirsiniz.

İyi kararlar, yaşamda bazı kötü kararlar almanın ve bu deneyimlerden öğrenmenin bir sonucudur. Seçme, seçme ve karar verme yeteneğine sahipseniz, liderlik yapacak konumdasınız demektir.

Kişisel ve profesyonel yaşamda başarılı olmak istiyorsanız, karar verme becerisi muhtemelen en önemli beceridir. Warren Buffett, zamanın doğru olduğunu hissettiğinde hisse senedi yatırımları yapmakla ünlüdür. Yanlış zamanda alınan bir karar iyi sonuçlar vermez, bu yüzden zamanlama çok önemlidir. Bu yetenek pratikle gelir. Bazen kötü kararlar alıyorsunuz ve geri tepiyorlar ancak anlamanız gerekiyor, bu bir öğrenme süreci.

Jack Ma, hayatının başlarında birçok iş ve fırsattan reddedildi, ancak karar vermesini engellemedi. Bir internet şirketi yapmaya karar verdi ve bugün hayatını değiştiren bir karar nedeniyle Çin'deki en zengin adam.

Bill Gates'in üniversiteden bir yazılım oluşturmak için okulu bırakma konusundaki en popüler kararını hepimiz biliyoruz ve gelecek yıllarda, yıllarca dünyanın en zengin adamıydı ve nedenini merak etmedi, korku engelini kırabildi ve hayatını değiştiren bir karar al.

Korkunu kıracak ve hayatında iyi bir karar verecek misin?

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..