Blog

Tüm Dünyanın Dikkatlerini Üzerine Toplamayı Başaran Mezuniyet Töreni!

Tüm Dünyanın Dikkatlerini Üzerine Toplamayı Başaran Mezuniyet Töreni!

ABD'de geçtiğimiz günlerde ilginç bir mezuniyet töreni yaşandı ve bu tören gerçekleştikten sonra birçok öğrenci ve ailelerinin yüzü gülüyordu. Bu durumun tek bir sebebi vardı o da eğitimleri için kredi alan öğrencilerin borçlarını ödeyeceğinin müjdesini veren milyarder iş adamı Robert F. Smith'in duygu dolu mezuniyet konuşmasıydı.

Tüm Dünyanın Dikkatlerini Üzerine Toplamayı Başaran Mezuniyet Töreni! 1
Georgia eyaletinin Atlanta kentinde bulunan Morehouse Üniversitesi tarafından fahri doktora unvanı verilen Smith, 400 yeni mezuna hitap ettiği konuşmasında tüm eğitim borçlarını üstleneceğini duyurdu.

Smith, “Sekiz nesildir bu ülkede bulunan ailem adına, sizin otobüsünüze biraz yakıt koyacağız. 2019 yılı benim sınıfım, ailem öğrencilerin üniversite kredilerini ödemek için bağış yapıyor. Eminim benim sınıfım, bu iyiliğin aynısını başka birine yapacak” dedi.

Smith ayrıca üniversiteye de 1.5 milyon dolarlık bağış yapacağını açıkladı. Üniversite, öğrencilerin toplum borcunu hesaplayarak Smith’e bildirmesi bekleniyor. Masrafların 40 milyon dolar olabileceği belirtiliyor.

Tüm Dünyanın Dikkatlerini Üzerine Toplamayı Başaran Mezuniyet Töreni! 2Smith'in açıklaması karşısında şaşkınlıktan önce donakalan öğrenciler, daha sonra iş adamı için tezahürat yaptı.

Morehouse Üniversitesi başkanı David A. Thomas, “Borcunuzu geri ödemek zorunda kaldığınızda dünyada yapacaklarınız sınırlı. Bu bağış onlara hayallerini, tutkularını takip etme özgürlüğü tanıyor” dedi.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..