Blog

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi

Tüm Sosyal İmkanlarıyla İstanbul Ayvansaray Üniversitesi

İstanbul'da yer alan vakıf üniversiteleri arasında son zamanlarda gerçekleştirdikleri çıkış ile birlikte dikkat çekmeyi başaran bir üniversiteden sizlere bahsetmek istiyoruz "İstanbul Ayvansaray Üniversitesi".

Sanat Ve Bilim Konusunda İstanbul Ayvansaray Üniversitesi

ceyhun yılmaz


İstanbul Ayvansaray Üniversitesi sanat ve bilime teşvik konusunda oldukça fazla çalışma gerçekleştiren bir anlayışa sahip olduğu için, üniversiteyi tanıtmadan önce sizlere üniversitenin ne kadar sosyal bir üniversite olduğunu anlatmak istedik. 

Üniversiteler eğitim kurumlarıdır, ama liseden çıkıldığı andan itibaren aynı zamanda hayatın öğrenilmesi konusunda da öğrencilere oldukça fazla fayda sağlar. Bu faydalar ise derslerde edinilen bilgiye ek olarak kişinin hayatını etkileyecek kadar önemlidir. Bu yüzden gerçekleştirilen konferanslar ve benzeri etkinlikler her zaman üniversitelerin prestij göstergesi olarak adlandırılmıştır. İstanbul Ayvansaray Üniversitesi de bu konuda oldukça fazla imkan tanıyarak öğrencilerin, rol model olarak adlandırılabilecek kişi ya da kuruluşlar ile iç içe olmasını sağlıyor. 

hıncal uluç

Konferanslar, söyleşiler, sosyal etkinlikler , atölyeler derken bu üniversitede birçok alanda işinin ehli olmuş kişilerden doğrudan bilgi almanız pek mümkün.Sanat boyutunda ele alacak olursak, üniversitenin kendi bünyesinde yer alan Plato Sanat ile gündelik hayatın içerisinde yer alırken dahi sanat ve sanatçı bilinci ile dolmanız oldukça mümkün. Yine bunlara ek olarak Sağlık, Kültür ve Spor Daire başkanlığı ya da üniversitelerde sıkça duyacağınız kısaltma ismi ile SKS'ler tarafından yetenek ve ilgi alanlarınıza göre sayısız topluluk ve kulüplere yönlendirilmeniz de mümkün olacaktır.

 Sosyallikten konu açılmışken , öğrenciler etkinlikler haricinde kampüs içerisinde yer alan kafeteryalar ve çevrelerinde sosyalleşebilir ve bu sayede yeni kültürler edinebilirsiniz. Yine buna ek olarak Balat'ta yer alan ana yerleşkede tarihi semt Balat'ı gezme fırsatına sahip olabilirsiniz.

Üniversite ile ilgili detaylı bilgi almak istiyorsanız tıklayınız!

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..