Blog

Turizm ve Otel İşletmeciliği

Turizm ve Otel İşletmeciliği Nedir ? Turizm ve Otel İşletmecileri Ne İş Yapar?

Üç tarafı denizlerle ve 7 bölgesinde birbirinden farklı turistik ve tarihi yere ayrıca imkana sahip olan ülkemizde turizm  ve otel işletmeciliği oldukça fazla iş imkanına sahip olan meslekler arasında yer almaktadır. Bu alanda yetkin kişilere her daim ihtiyaç duyulacağı kolayca ön görülebilir.

Üniversite sınavlarına hazırlanan ve turizm ve otel işletmeciliği konusunda tercih yapmayı planlayan arkadaşlarımız için bu bölüm hakkında küçük bir araştırma gerçekleştirdik ve umarız faydalı oldur.
Turizm ve Otel İşletmeciliği Nedir ? Turizm ve Otel İşletmecileri Ne İş Yapar? 12
Öncelikle bu programın amacına değinmemiz gerekirse; 
 Turizm ve otel işletmeciliği programının amacı, çağdaş turizm anlayışına uygun olarak, müşterinin her türlü ihtiyacını karşılamak üzere çok çeşitli hizmetleri veren modern otel, lokanta vb. Turistik yerleri yönetecek personeli yetiştirmektir.
 Turizm ve otel işletmeciliği nedir?
Turizm ve Otel İşletmeciliği Nedir ? Turizm ve Otel İşletmecileri Ne İş Yapar? 123

Söz konusu turizm olduğunda uzaklardan gelen ziyaretçilerin konforu esastır. Bu yüzden otelcilik turizm sektörünün içinde yer alan hizmet endüstrisidir diyebiliriz. Bu hizmetten yararlanacak olan yerli ve yabancı turistlerin gerek kültürel ve tarihsel , gerekse tatil amaçlı katılım sağladıkları her türlü gezi ve konaklama etkinliklerini içine alır. Müşteri memnuniyeti adına otel işletmecileri , bu amaca yönelik hizmetler ve standartlar geliştirmeli, yine aynı düzlemde yeniliğe açık ve üretken olmalıdır. Otel yöneticilerinin işi fazla rahat sayılmaz. Otele gelen müşterilere bir oda (yatak) sağlamanın yanı sıra, onların yiyip içmeleri, eğlenmeleri için gerekli koşulları hazırlamak da otel yöneticisinin görevidir. Günümüzde büyük oteller, barınma gereksinimini sağlamaktan başka, nişan, düğün konferans,kongre gibi etkinliklerin de yapıldığı bir yer durumuna gelmektedir.

Bu bölümde başarı elde etmek istiyorsanız ; konuşkan , nazik , dil becerilerine sahip , anlık kararlar alabilen ve yaratıcı olmanız gerekir. 


 

 

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..