Blog

Plato

Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen ve En Büyük Meslek Yüksekokulu İstanbul Ayvansaray Üniversitesi'ndedir!

İstanbul Ayvansaray Üniversitesi 2009 yılında iş insanları ve sanatçıların teşviği ile devrim niteliğinde bir karara imza atmıştır. Bu kararın ardından ortaya Plato Meslek Yüksekokulu çıkmıştır.

Plato Meslek Yüksekokulu Neden Bu Kadar Önemlidir?
plato
Plato, adından da çıkarım yapabileceğiniz üzere sanatsal faaliyetlerin gerçekleştirildiği alan olarak bilinir. İstanbul söz konusu olduğunda da akla ilk gelen semt ise Balat'tır. 

İstanbul’un kalbi tarihi yarımadada, Haliç’in kıyısındaki Balat’ta restore edilmiş tarihi binalardan oluşan samimi bir sokak kampüsünde yer alan Plato MYO, gelişmiş teknolojik altyapısı ile uygulamalı eğitim imkanı sunuyor. Her biri alanında uzman genç eğitmen kadrosuyla da adından söz ettiren Plato MYO, uzaktan eğitim programları ve bu eğitim modelinde artırdığı bölüm sayısıyla da dikkat çekiyor


Teoriğe değil, pratiğe dayalı eğitim modeli

Öğrencilerin bilgilerini sınavlar yerine, uygulamalı projelerle değerlendiren Plato MYO, ezberden uzak uygulamalı eğitim sistemi ile öğrencilere 2 yılda meslek sahibi olup iş hayatına atılma fırsatı sunuyor. Ayrıca öğrencilerini sektörün en önemli markaları ile bir araya getirerek,  onlara henüz öğrencilik yıllarındayken, atılacakları sektörün inceliklerini uzmanlarından öğrenme fırsatı sağlıyor. Düzenlediği sektör sohbetleri etkinlikleriyle, öğrencilere alanında uzmanlaşmış kişilerle tanışma ve deneyimlerinden yararlanma imkanı sunan Plato MYO, öğrencilerinin vizyonunu geliştirecek önemli isimleri konferans salonunda ağırlıyor. 


Plato Meslek Yüksekokulu ilk olarak 4 program
 (Radyo ve Televizyon Programcılığı, Fotoğrafçılık ve Kameramanlık, Halkla İlişkiler ve Tanıtım, Basım ve Yayın Teknolojileri) ile eğitim öğretim hayatına başlamış olsa da bugün 39'u örgün olmak üzere 46 programın eğitimine ev sahipliği yapmaktadır.

Plato MYO'nun en büyük avantajı, kurulmasında öncü olan isimler sayesinde bu programları tamamlayan arkadaşlarımız, staj ve iş bulma konusunda ciddi avantajlara sahiplerdir. Genel anlamda pratiğe dayalı eğitimi benimseyen Plato MYO'da sürekli olarak pratik edilen şeyler 2 yıllık eğitim boyunca işin ehli kişilerin programlarına dahil olmayı da kapsamakta olduğu için burada öğrenim görmek ciddi anlamda avantaj sağlar.

"Türkiye'nin En Büyük ve En Çok Tercih Edilen Vakıf Meslek Yüksekokulu"dur.

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..