Blog

Affetto , mimik taklit eden ürpertici çocuk robot

Tüyler Ürperten Robot Çocuk "Affetto" ya Merhaba Deyin!

Yapay zekalı robot çalışmalarında her geçen gün biraz daha filmlerde rastladığımız insancıl ürünlere rastlamaya başlıyoruz. Bu hem heyecan veriyor , hem de dolayısıyla karşılaştığımız manzara bizlere acaba dedirtiyor. 

Osaka Üniversitesi araştırmacıları tarafından geliştirilen robot kafa Affetto, insan mimiklerini gerçeğe oldukça yakın şekilde taklit ederek rüyalarımızda şimdiden yerini rezerve ettirdi.

Son zamanlarda insanlara benzeyen robotlar hakkında çıkan haberler oldukça sıklaşmaya başladı. Günümüz bilim insanlarının robotları insanlara benzetme çabası, hem teknolojinin ne kadar ilerlediğini gösterir nitelikte hem de komplo teorisyenleri için yeni malzemeler çıkarmaya devam ediyor. Haksızlar mı orası da muamma ama zaman gösterecek.

Yapay zeka ile uzun süredir geliştirilmekte olan bir robottan sizlere bahsetmek istiyoruz ve onun da adı Affetto. Gün içerisinde Affetto'nun geliştiricileri gelinen son nokta ile ilgili bir paylaşımda bulunmuş ve hala geliştirilmekte olan Affetto , gerçek bir insanmış gibi mimiklere sahip. 

Kim bilir belki de Affetto bir gün bizlere "Hasta La Vista Baby" diye seslenir. Ya da karanlık tarafa geçer ve bize savaş açar. Bekleyip göreceğiz.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..