Blog

univerlist twitteri en aktif kullanan universiteler

Twitter'ı En Etkin Kullanan 8 Üniversite

1. MIT

 

New brain-imaging technique can reveal cell details and long-range connections https://t.co/34gKTErPTx pic.twitter.com/YHdnUik9y8

— MIT (@MIT) 26 Temmuz 2016

 

 

MIT, Twitter hesabında görselleri etkili biçimde kullanmasıyla dikkatimizi çekti. Bir HubSpot çalışmasıyla, görseller içeren tweetler %18 daha fazla tıklama, %89 daha fazla favori ve %150 daha fazla retweet aldı. Daha fazla Twitter etkileşimi istiyorsanız dikkat çekici görseller kullanın.


MIT’nin tüm tweetleri ilginç fotoğraflar ve gifler içeriyor. Fotoğraflar çoğunlukla öğrencilerden geliyor ve okuldaki etkinlikleri de içeriyor. MIT Twitter hesabını oldukça güncel tutuyor ve günde 5-6 kere paylaşım yapıyorlar. Bu kadar görselin içeriklere dikkat çekmesi çok doğal. MIT’nin sizler için bulduğumuz ilgi çekici bir görseli MIT öğrencisi tarafından çekilmiş.

Why did@AdrianDalcaPhD '16 take 1 million photos of the#Bostonskyline?https://t.co/sa2ajPQamvpic.twitter.com/HLUNvQYMtt

— MIT Alumni (@MIT_alumni)26 Temmuz 2016

 

 

2. Boston Üniversitesi

Boston Üniversitesi ise Twitter hesabında hashtaglerle dikkatimizi çekmeyi başardı. Buddy Media’ya göre hashtagli tweetler, sahip olmadığı kadar çok etkileşime giriyor. Hashtag kullanımında Boston Üniversitesi de ilkler arasında. Hashtaglerin nasıl kullanılacağını anlamış ve paylaşımlarını küçük mizahlarla birleştirmiş. Bunlara örnek olarak da bir profesörünü #ProfsOnVacation hashtagi ile paylaşmış.

Oh, dear.#ProfsOnVacationpic.twitter.com/bKqd1fv4NT

— Boston College (@BostonCollege)12 Temmuz 2016

 

Aynı zamanda hashtaglerle son trendleri de takip ediyor. Öğrencilerin kampüste de Pokemonlarla karşılaşabileceklerini hatırlatan düşünceli bir paylaşım da yapmış.

Behave yourselves, guys.#PokemonGOpic.twitter.com/bXNMRZyW3D

— Boston College (@BostonCollege)13 Temmuz 2016

 

3. Wisconsin Madison Üniversitesi

UW-Madison ilginç emojilerle göze çarpıyor. Araştırmalar genellikle emojiler içeren tweetleri daha %25.4 daha başarılı buluyor. Sonuçta öğrenci ve yeni mezunlara ulaşmak için oldukça kolay bir yol olmasından dolayı UW-Madison da emoji kullanarak daha geniş bir kitleye ulaşabilmiş. Sonuçta emoji dili , dünyannın en hızlı büyüyen dili olarak geçiyor.

UW-Madison’un Twitter hesabı, görselleriyle emojiyi birleştirerek gerçekten iyi iş çıkarıyor. En güzel tweetlerinden biri aşağıdaki görseli gözlük emojisiyle paylaşması.

That#FridayFeeling🕶pic.twitter.com/NUiDiOjTJw

— UW-Madison (@UWMadison)22 Temmuz 2016

 

Veya emojilerle ile Wisconsin için bir “W” yapmak.

 

Aaron knows best 👐#OnWisconsinpic.twitter.com/mddziIBRHm

— UW-Madison (@UWMadison)3 Eylül 2016

 

 

 

4. University of Glasgow

Şubat 2016'da GIF aramasının kullanıma sunulmasıyla birlikte Twitter, tweetlerinize eşlik edecek komik GIF'leri bulmakla hiç olmadığı kadar kolaylaştı. GIF'ler, okulunuzun kültürünü göstermek, bir işlemi açıklamak, hikaye anlatmak, verileri görüntülemek veya tweet'lerinize ve yanıtlarınıza kişiliğinizi de katmak için harika bir yoldur. GIF'ler aynı zamanda görsellerle de Twitter etkileşiminizde aynı etkiye sahiptir, bu nedenle onları birlikte kullanmak harika bir yoldur.

Glasgow Üniversitesi, Twitter GIF kullanımının ustasıdır. İşte GIF'in bir duyguyu somutlaştırmak için kullandığı bir örnek:

So excited for@GlasgowFreshersnext week! Follow Freshers FB page for updates.#UofGFW16https://t.co/VAKVjy8PGXpic.twitter.com/4Zle2CrzAo

— Uni of Glasgow (@UofGlasgow)6 Eylül 2016

 

Vloglar için öneri : Özgün ol!

So excited for@GlasgowFreshersnext week! Follow Freshers FB page for updates.#UofGFW16https://t.co/VAKVjy8PGXpic.twitter.com/4Zle2CrzAo

— Uni of Glasgow (@UofGlasgow)6 Eylül 2016

 

 

5. Kansas Üniversitesi Mezunlar Derneği

Kitleniz şeffaflık ile birlikte nasıl etkileşimde bulunacağınızı ve nasıl iletişim kuracağını bilen insanları sever. Bu nedenle cesaretlendirici olun, topluluğunuzdaki insanlara cevap verin ve sürekli olarak onlarla etkileşimde olun. Birinin bir sorusu var ise sabredin, dinleyin ve cevap verin.

Kansas Üniversitesi'nin Mezunlar Derneği her zaman radarlarını JayHawks için açık tutuyor. Basit bir JayHawks gönderi örneği:

That's awesome! Lots of Jayhawks in NYC! ❤️💙

— KU Alumni Assoc. (@kualumni)3 Eylül 2016

 

 

6. George Mason Üniversitesi

George Mason Üniversitesi'nin Twitter hesabı için benzersiz olan şey, her hafta farklı bir öğrencinin veya mezunun okulun Twitter hesabını ele geçirmesi. Okulun Twitter takipçileri, bu kişinin üniversitedeki hayatları hakkında bilgileri, kampüste çeşitli etkinliklerde bulunup bulunmadığını ve geleceğe yönelik fikirlerini duymuş olurlar.

I remember#masonmoveinweek as an RA 😩...Housing staff, please stay hydrated out there!#youretherealMVPs👏https://t.co/kg5Bwj96uY

— George Mason Univ (@GeorgeMasonU)July 26, 2016

Patriot leaders really know how to pose for a picture 💚💛@MasonOrientU#Welcome2Masonpic.twitter.com/T4V1swO4kC

— George Mason Univ (@GeorgeMasonU)July 21, 2016

 


7. Miami Üniversitesi

Bildiğiniz gibi pazarlama kanalı sadece Twitter değil. Sosyal hesaplarınızda diğer hesaplarınızın da tanıtımını yapmak, özellikle Snapchat gibi uygulamaları kullanmak daha yeni ve ilgi çekicidir. Sumpto tarafından yapılan bir araştırmaya göre üniversite öğrencilerinin %77’si Snapchat’ i günde en az bir kez kullanıyor.

Miami Üniversitesi Snapchat varlığını bu şekildeki tweetler ile destekliyor:

Summertime in Oxford! ☀️ Check out@miamiuniversityon Snapchat for info about free@EnjoyOxfordOHevents!#MiamiOHpic.twitter.com/hEvqGB63h2

— Miami University (@miamiuniversity)19 Temmuz 2016

 

Bu şekilde öğrencileri ile her sosyal medya alanında buluşabiliyorlar. Her hesabı ayrı ayrı kullanmaktansa, hesapları birbirine bağlayarak kullanıyorlar ve hangi hesapta olurlarsa olsunlar okullarından haberdar olabiliyorlar.

 

 8. Butler Üniversitesi

Butler Üniversitesi gibi anketler kullanarak Twitter’da etkin bir hesaba sahip olabilirsiniz. Twitter, Ekim 2015’de hedef kitlenizi daha da ileri götürmek için yeni bir yöntem olarak anketleri karşımıza çıkardı. Butler Üniversitesi de Twitter’ın anket özelliğini kullanarak basketbol sezonunun geri dönüşünü bu şekilde kutluyor:

At last,@ButlerMBBis back. Are you:

— Butler University (@butleru)31 Ekim 2015

 

Anketler aynı zamanda veri toplamak ve geri dönüş almak için mükemmel bir yol. Bu şekilde Twitter, öğrencilerin ve mezunların aradığı ikili iletişimi de ileri götürüyor.

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..