Blog

Balkan

Ucuza Tatil Yapabileceğiniz 6 Balkan Ülkesi!

Yaz tatilinin başlaması ile birlikte birçok öğrenci kendisine bir rota belirleyip farklı bir şeyler yapmayı amaçlıyor. Peki bu yaz neden yurtdışı tatili olmasın ? 

Evet arkadaşlar, yükselmiş olan döviz kurlarına inat güzel bir liste sizler için hazırladık. Bu listede Dolar, Euro ve Sterlin yok! 

Balkan Ülkelerinden oluşan bu tatil önerilerine bir göz gezdirmenizde fayda var.


1. Arnavutluk

arnavutluk

Balkan ülkeleri arasında özellikle yaz turizminde ciddi bir uğrak noktası haline gelmiş olan Arnavutluk bizim de listemizin başında yer alıyor. İlkbahar ve sonbahar aylarında oldukça güzel havası ile eşsiz bir yerdir. 90 gün boyunca vizesiz bulunma hakkına sahip olmanın yanısıra konaklama konusunda ülkemizin birçok tatil şehrinden daha makul fiyatlara sahiptir.
 

2. Bosna Hersek

bosna hersek

Gerek ülkemizde yaşayan insanların büyük bir kesiminin balkan kökenlerine sahibi olması gerekse Türkçeyi ve Türk tarihini seven vatandaşlara sahip olması sempatik mi sempatik bir turizm noktası haline geliyor. Avrupa’da vize istemeyen ülkeler arasında olması tarihi Mostar Köprüsü, camiler ve pek çok tarihi yapısı ile birlikte bizleri kucaklamaya adeta hazır. 90 gün boyunca burada konaklayabilirsiniz.

 

3. Karadağ

Yıllar öncesinde Sırbistan sınırları içerisinde olup da sonrasında bağımsızlığını ilan edip tek bir ülke olmayı başaran Karadağ, doğal güzellikleri ile oldukça fazla sevilen bir ülke konumunda yer alıyor.Yine vizesiz seyahat edebilme , köken açısından oranın vatandaşlarıyla benzerliğe sahip olmamız da yine yörenin sempatik gelmesi konusunda önemli bir unsur. Bu küçük ülkede konaklama ve diğer masraflar oldukça düşük. Bütçe dostu olarak tanımlayabiliriz. Turizmin hızlı gelişmesi ile birlikte her geçen yıl çok daha iyi bir konuma geliyorlar.

 

4. KosovaÇiçeği burnunda sayılan ülkelerden bir tanesi olan bağımsızlığını yeni sayılabilecek bir geçmişte ilan etmiş olan Kosova, özellikle kış turizminde de ziyarete açık doğal bir ülkedir.Yine masrafsız olduğu gibi vize muafiyeti de cezbeden yanlarındandır.
 

5. Makedonya

Üsküp ve Ohri şehirleri turistler tarafından en çok ziyaret edilen turizm bölgeleri olarak öne çıkmaktadır. Nisan ayından Eylül ayına kadar iklimi ve sıcaklığı nedeniyle Avrupa’ya tur düzenleyen şirketler tarafından sıklıkla ziyaret edilmektedir. Pek çok tarihi güzelliği de içinde barındırmaktadır.
 

6. Sırbistan

Karadağ’dan bahsederken Sırbistan’a da atıfta bulunmuştuk. Sırbistan da Avrupa’da vizesiz olarak gidebileceğimiz ülkeler arasında. Tarihi pek çok eserin bulunduğu Sırbistan aynı zamanda doğal güzellikleri itibariyle de eşsiz bir ülke. Kış aylarında kayak turizmi için oldukça idealdir. Bahar ve yaz aylarında ise kültürel  ve doğal güzellikleri için sıklıkla tercih ediliyor.

Türkiye'den Daha Ucuza Okuyabileceğiniz Yurtdışı Üniversitelerini HEMEN ÖĞREN !
Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..