Blog

mucize doktor oyuncuları hangi üniversitelerden mezun?

Ülkelerin Yayınlamak İçin Sıraya Girdiği Dizi "Mucize Doktor" Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Yayına başladığı andan itibaren bütün dikkatleri üzerine çeken ve telifi alınmış bir dizi olmasına rağmen Kore ve Amerika versiyonlarını sonradan başlamış olmasıan rağmen geçmeyi başaran fenomen dizi Türk televizyon tarihine çoktan geçti bile.

Yayınlandığı gün almış olduğu muazzam reyting puanları bir yana, dizinin 140'tan fazla ülke tarafından yayınlanmak üzere satın alınan dizi her geçen gün dünya üzerinde daha da fazla yayılmaya başlıyor. Peki bu başarının arkasında ne var?


 


Dizinin konusu
Mucize Doktor dizisinde Otizm ve Savant Sendromu hastası olan özel bir cerrahın hikayesi ekranlara taşınacak. Bu genç cerrahın özel bir hastalığı vardır Savant Sendromu. Savant Sendromu genel zeka düzeyi ortalama durumda olmasına karşın bir ya da birden fazla alanda aşırı düzeyde bilgi sahibi olan kişilere konulan bir tanıdır. Çevresindeki insanlarla iletişim kurmakta zorlanan bu genç doktorun ilginç bir hikayesi vardır. Ali Vefa daha çocukken babası onu evlatlıktan reddeder ve iyi de bir dayak atar. Ali Vefa doktor Adil ile tanışır ve Adil hoca Ali Vefa’yı evlatlık edinir. Yıllar sonra Ali Vefa kendisini evlatlık olan doktor Adil’in başhekim olduğu hastahaneye asistan doktor olarak girer.

Mucize Doktor oyuncularının kariyerleri

Hazal Türesan
mucize doktor beliz
Dizide Beliz karakteriyle karşımıza çıkan genç oyuncu Hazal Türesan Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi ve Tiyatro Bölümü mezunudur.

Murat Aygen
murat aygen kimdir

Ali'ye zıt giden kıdemli hekimlerden bir tanesi olan Tanju'yu canlandıran Murat Aygen, 29 Ekim 1971 tarihinde doğmuştur ve uzun yıllardır Türk dizi ve sinema oyuncusu olarak görev yapmaktadır. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunudur.


 


Sinem Ünsal
sinem ünsal

Ana karakterimiz Ali'nin hoşlandığı meslektaşı Nazlı karakteridir. Sinem Ünsal 1993 yılında İzmir'de dünyaya gelmiştir. Lise eğitiminin ardından üniversite eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat bölümünde aldı. Özel kurslarda oyunculuk ve tiyatro eğitimi de alan genç oyuncu, 2017'de televizyon dünyasına adım attı.Reha Özcan
reha özcan hangi üniversiteden mezun

Başhekim Adil karakterine hayat veren usta oyuncu Reha Özcan, 05 Temmuz 1965 tarihinde doğmuştur. Orta eğitimini, Kartal Anadolu Lisesi'nden sonra lisans eğitimini, 1987 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde tamamladı. Profesyonel tiyatro hayatına, 1987 de Trabzon Devlet Tiyatrosu’nda başladı. Tiyatro kariyerine 2016'da noktayı koyan Özcan emekli olmuştur ve bu kariyerinde sayısız ödül bulunmaktadır.

Taner Ölmez 
mucize doktor oyuncuları hangi üniversitelerden mezun? 1

Mucize Doktor Ali Vefa'ya hayat veren Taner Ölmez, yakın geçmişte birçok ses getiren yapımda yer almış ve adından sık sık söz ettirmeyi başarmıştır. Taner Ölmez 9 Ağustos 1986 yılında İstanbul da doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünde öğrencidir. Ayrıca 10'lu yaşlarından beri tiyatro oyunculuğu da yapmaktadır.


 


Onur Tuna
mucize doktor oyuncuları hangi üniversitelerden mezun? 2

Doktor Ferman olarak karşımıza çıkan Onur Tuna, 16 Temmuz 1988 tarihinde Çanakkale’de doğmuştur. Annesi tapu dairesinden emekli, babası matematik öğretmenidir. Bir abisi vardır. 9 Eylül Üniversitesi İktisat Fakültesinde lisans eğitimini tamamladı. Ege Üniversitesi konservatuvarında Sanat Müziği ses eğitimi de aldı. Tuna, ayrıca İzmir Müjdat Gezen Sanat Okulu'ndan da oyunculuk eğitimi almıştır.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..