Blog

Uludağ Üniversitesi'nde Okuyanların Bursa'yı Tanımasına Yardımcı 10 Madde

Uludağ Üniversitesi'nde Okuyanların Bursa'yı Tanımasına Yardımcı 10 Madde

                  

Uludağ Üniversitesi'ni kazandıysanız bu maddeler şehri keşfetmenize yardımcı olacaktır.

1. Kampüs şehir merkezine biraz uzak olsa da ulaşım sıkıntısı yoktur. Metroyla kolaylıkla şehir içi seyahat edebilirsiniz. Aynı zamanda kampüs içi minibüs ve otobüsler bulunmaktadır.

 

2. Öğrencilerin kendine ev bildiği sahiplendiği bir yerleşkeleri vardır. Görükle. Arkadaşlarınızla oturup güzel vakit geçirebileceğiniz güzel kafeler bulunmaktadır(the doors, at kafe, şarlo vb.)Aynı zamanda okumayı seviyorsanız güzel sahaflar da vardır.(vuslat,hayyam)

3. Görükle dışında Ataevler semtinde bulunan Podyum Park yeme içme sinema alışveriş imkanları sunan bir eğlence merkezidir. Üniversiteye 4 durak uzaklıkta olan Özlüce Bulvarı da sevilen yerlerden biridir.

4. Merkeze gitmek için Şehreküstü durağında inmeniz gerekir burada Ulu Cami , Tophane , Muradiye Külliyesi , Kozahan , tarihsel önem taşıyan yapıları ziyaret edebilir daha sonra meşhur iskender ya da Kayhan sokağında pideli köfte yiyebilirsiniz.

5. İnsanları sevecendir yahut yol tarifi konusunda pek başarılı değillerdir.

6. Bursa sanatsal etkinlik açısından oldukça takvimli bir şehirdir.Özellikle Nilüfer bölgesi bu konuda çok başarılıdır.Nazım Hikmet Kültürevi her yıl bir yazar yılı ilan eder ve sene içinde bir çok etkinlik düzenler.(ünlü yazarların konferansları,resim ve fotoğraf sergisi,tiyatro oyunları,konserler).

7.Yazları ülkenin dört bir köşesinden Nilüfer Müzik Festivali (Geyik Fest) için akın olur.4 gün süren bu festivalde eğlenceli etkinlikler ve ünlü sanatçılar gün boyu konser verir.Çok sevilen ve arkadaşlarla gidilmesi gereken bir etkinliktir.

8. Deniz ve deniz ürünlerini sevenler  Mudanya bölgesine gitmelidirler.Mudanya mütarekesinin imzalandığı bina hala korunmaktadır. Ayrıca Tirilye, Burgaz, Armutlu, Fıstıklı, Kumla yazın gidilip tatil yapabileceğiniz yerlerdir.

9. Kar kış  Bursa'ya erken gelir. Uludağ beyazlara bürünür.Kış sporları için vazgeçilmez olan Uludağ WinterFest, WhiteFest gibi etkinlikleriyle güzel bir kış tatili geçirmenizi sağlar.

 

10. Merkezde bulunan Kültürpark birçok etkinliğe ev sahipliği yapar. Özellikle yazları açık hava tiyatrosunda konserler ve halk oyunları festivalleri düzenlenir. Dünyanın her yerinden farklı milletler kendi kültürlerini tanıtır. Ayrıca lunapark da burada bulunur. Yeşille iç içe arkadaşlarınızla keyifli vakit geçirebileceğiniz bir yerdir. 

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..