Blog

UniverList Blog'da Haftanın En Fazla Merak Edilen 3 Bölümü!

UniverList Blog'da Haftanın En Fazla Merak Edilen 3 Bölümü!

UniverList ekibi olarak , genel anlamda her bölüm hakkında bilgi toplamayı amaçlarken , bir yandan da sizlerden gelen talepler doğrultusunda hareket ediyoruz. 

Bugün sizlere bu haftanın son iş gününde bir analiz paylaşmayı amaçlıyoruz. Evet arkadaşlar, bu haftanın en fazla merak edilen 3 bölümünü sizler için sıraladık.

22 Şubat - 1 Mart 2019 tarihleri arasında en fazla merak edilen 3 meslek! 

Harita Mühendisliği 
harita mühendisliği nedir?
Sizlerden gelen talepler ve bloglar sayfamızda yer alan blog yazılarından bu hafta en fazla tercih edilen ilk bölümümüz Harita mühendisliği olmuş. Harita mühendisliğinin bu denli talep görmesinin en büyük sebebi ise hiç kuşkusuz isminde taşımış olduğu "Harita'nın mühendisliği mi olurmuş?" algısıdır. Çünkü genel olarak aratmalara baktığımızda biraz sonra gelecek olan bölümlerimizde aratan arkadaşlarımız meslek içeriklerine hakim , fakat nasıl bir yoldan gitmeleri konusunda kendilerine çıkış yolu aramayı tercih etmişler.

 Konservatuar
kosnervatuar

Genel bir saptama yapmamız gerekirse , sosyal medyanın da güçlenmesi ile birlikte , konservatuar konusunda merakı olup da cesareti olmayan arkadaşlarımızın yeniden konservatuar konusunda hayalleri canlanmaya başlamış görünüyor. Öyle ki , yetenek sınavları ve kontenjanlara göz gezdirmenizde fayda var, geri kalan konularda UniverList yanınızda!

 Radyo Televizyon ve Sinema
rts

Haftanın en popüler bölümü ise RTS olarak tabir edilen Radyo Televizyon ve Sinema bölümü oldu. Sosyal medya devrimi ile birlikte , eskiden okumak ve görsellere bakmak söz konusu olurdu. Oysa yeni dönem anlayışında izlemek hepsinden daha popüler hale geldi ve bunu aslında YouTube'un popülerliğinin artmasından da anlayabilirsiniz. Ve tabi bu işi bilenlerin yapmasında , hazırlamasında ya da yönetiminde RTS'cilerin rol sahibi olması büyük bir faydadır.

 Evet arkadaşlar, bizler bu çıkarımları yaparken , sitemizde gerçekleştirmiş olduğunuz etkileşimlerden yola çıktı. Bu içeriği hazırlayıp , kafa karışıklığı olanlara yardımcı olmak istedik. Bu bölümler hakkında içeriklerimiz ise aynen şöyle ;

Harita Mühendisliği nedir? 

harita mühendisliği nedir?

 Konservatuara nasıl girebilirsiniz? 

konservatuara nasıl girebilirsiniz?

 Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Hakkında Bilmeniz Gerekenler -1

RTS

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..