Blog

universiteden-mezun-olamamıs-unluler-univerlist

Üniversite Hayatı Yarıda Kalmış 10 Başarılı İsim

1. David Plouffe


 

,

David Plouffe, 1989 yılında Delware Üniversitesi’nden ayrıldı ve siyasette tam zamanlı bir işe başladı ve 2010 yılında lisans eğitimini tamamladı.Barack Obama’nın menajeri olan David politika stratejisi sayesinde başarılı olabildi. En iyi politik zihinlerden biri olarak düşünülüyor.


2. Madonna

 

 

 

Madonna Michigan Üniversitesini 1978 yılında New York’da Alvin Ailey ile dans üzerine çalışmak için bıraktı. “Pop’un kraliçesi” olarak adlandırılan Madonna, 80’li yıllarda popüler bir solo şarkıcı oldu. Dünya çapında 300 milyondan fazla sattı ve tüm zamanların en çok satan kadın sanatçı olarak Guinness Dünya Rekoru’na imza attı. Şarkıcı olmanın yanı sıra aktris, yazar, yönetmen, girişimci ve hayırseverdir. Bu yüzden Geçmiş Yüzyılın 25 En Güçlü Kadınlarından biri olarak kabul edildi.  


3. James Cameron

 

 

 

James Cameron, fizik bölümü okuduğu Fullerton College’i bıraktı. Üniversiteden ayrıldıktan sonra bir garsonla evlendi ve kamyon şoförü oldu.Eleştirmenlerce beğenilen film yönetmeni, gişe rekoru kıran bazı muhteşem bilim kurgu filmleri yaratmasıyla biliniyor. Film endüstrisindeki eserleri ile birçok ödül kazandı. En ünlü eseri Titanic’ten sonra AVATAR’da gişe rekorları kırmıştır


4. Tom Hanks

 

 

 

Tom Hanks, Cleveland, Ohio’daki Büyük Göller Tiyatro Festivali’nde staj yapma fırsatına sahip olduğunda, tiyatro okuduğu Sacramento Eyaletinden ayrıldı.Çok yönlü film oyuncusu, filmdeki rolleri ile milyonlarca insanın kalbini kazandı.  Forrest Gump ile Oscar ödülünü kazanan aktör, yalnızca başarıya imza atmakla kalmadı, aynı zamanda ticari başarılar da elde etti ve filmeleri yaklaşık 4 milyar ABD Doları ile gişe rekoru kırdı.


5. Oprah Winfrey

 

 

 

Oprah Winfrey, Tennessee Eyalet Üniversitesi’nden 1976’da medyada kariyer yapmak için ayrıldı. Winfrey talk Show sunucusu, oyuncu, yapımcı ve en ünlü hayırseverlerden biridir. 2012 yılı itibariyle geliri 2,7 milyar ABD dolarıydı. Oprah Winfrey Şovu, tüm zamanların en çok izlenen TV şovlarından biridir. Bu gösteri, önemli ve ilginç konuları tartışarak milyonlarca insana ilham verdi. Özellikle de siyahi Amerikalı kadınlar için bir rol model olarak görev yapıyor.


6. Ted Turner

 

 

 

Ted Turner, kolej yönetmeliklerine aykırı olan davranışlarından sonra Brown Üniversitesi’nden atıldı. Turner, dünyanın en tanınmış iş adamlarından biridir ve John C. Malone 2011’de Amerika’nın en büyük özel arazi sahibidir. Goodwill Games’in yaratıcısıdır. Turner, karikatürleri 24 saat yayın yapan ilk kanal olan Cartoon Network ile ünlü oldu.


7. Mark Zuckerberg

 

 

 

Mark Zuckerberg, ikinci sınıfında Silikon Vadisi’ne taşınmak ve Facebook’u geliştirmek için Harvard’dan ayrıldı.Sosyal paylaşım sitesi olan Facebook’u kurduktan sonra öne çıktı. Facebook, ayda bir milyondan fazla aktif kullanıcıya sahip olan dünyanın en büyük ve en popüler sosyal paylaşım sitesi haline geldi. 2013 yılı itibariyle net değeri 16,8 milyar dolar.


8. Frank Llyod Wright

 

 

 

Frank Lloyd Wright 1887’de Wisconsin-Madison Üniversitesi’nden ayrıldı ve Chicago’ya gitti.Wright mimar, iç mimar, yazar ve eğitimciydi. Organik Mimarlık adlı bir felsefeye inanırdı. Bu felsefenin en iyi örneği Fallingwater or Kaufmann Residence’dır(1935).1991 yılında Amerikan Mimarlar Enstitüsü tarafından "tüm zamanların en büyük Amerikan mimarı" seçildi.


9. Steve Jobs

 

 

 

Steve Jobs, pahalı eğitim ücretlerini karşılayamayan ailesi yüzünden Red College’i 6 ay sonra bırakmak zorunda kaldı.Steve Jobs, Apple Inc’in kurucu ortağı, başkanı ve CEO’su olan bir girişimci ve mucitti. iMac, iTunes, iPod, Apple Retail Stores, iTunes Store ve App Store’u Steve Jobs geliştirmiştir. Aynı zamanda Pixar Animation Studios’un kurucusudur. Dünyayı yaratıcı fikirleriyle değiştirdi ve bilgisayar dünyasında devrim yarattı. “Dijital Devrimin Babası” olarak anılır.


10. Bill Gates

 

 

 

Bill Gates, arkadaşı Paul Allen ile birlikte Microsoft adlı bir bilgisayar yazılım şirketi kurmak için ikinci yılından sonra Harvard’tan ayrıldı.Kendisi ve ortağı Allen, teknolojik yenilik ve mücadele stratejileri ile Microsoft’u dünyanın en büyük kişisel bilgisayar yazılım şirketi olarak kurdu.  Gates, dünyanın en zengin insanlarının Forbes listesinde yer alıyor. 2013 itibariyle net değeri 72,7 milyar ABD dolarıdır. Kişisel bilgisayar devriminin seçkin girişimcilerinden biridir. Gates ve eşi , Bill ve Melinda Gates vakfını kurdular. Bill Gates’in kuruluşa 28 milyar ABD doları bağışladığı tahmin ediliyor.

 

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..