Blog

Üniversite Hayatınızın Boyunca Karşılaşmanız Kaçınılmaz Eğitmen Tipleri!

Üniversite Hayatınızın Boyunca Karşılaşmanız Kaçınılmaz Eğitmen Tipleri!

Üniversiteye nereye giderseniz gidin ve hangi derse başlamaya karar verirseniz verin, dönem süreniz boyunca tanışmayı neredeyse garanti edeceğiniz birbirinden farklı türlerde eğitmenler vardır. Bazılarıyla birlikte çalışmayı seveceksiniz ve onlarla birlikte verdiğiniz derslerin ve öğreticilerin her anından zevk alacaksınız. Diğerlerinden birkaç kilometre uzağa kaçmak isteyeceksiniz.

Eğer zaten üniversitede okuyorsanız veya bu Eylül ayında yeni döneminize katılmak üzereyseniz, işte karşılaşma ihtimaliniz olan 5 öğretim görevlisi tipi!


Mutlu Eksantrik

Akademi'deki en eski klişelerden biri ama dünyadaki üniversitelerde çalışan çok mutlu eksantrikler var. Neredeyse her şeyin maliyeti pahasına, konusunu çok önemsiyorlar, ancak bu onları çalışmak için çok eğlenceli kılan şey. Periyodik olarak kendilerine mırıldanabilirler ve en büyük elbise anlayışına sahip olmayabilirler, ama derslerini sürdüren özlü eğitmenleri kim sevmiyor ki?


Kimin Umrunda?

Spektrumun diğer ucunda, gerçekten rahatsız edilemeyen öğretmen var. Onlar sadece ödeme çeki için buradalar ve ayarlanan metni okumadıysanız veya derslere girmekte zorluk çekmiyorsanız, muhtemelen umursamazlar. Konferans tiyatro tamamen boş olsaydı ve sadece bir saatini kendi işlerini yaparak geçirebilirlerdi, aslında çok mutlu olacaklardı. Modülü geçip geçmemenizin gerçekten ilgileri yoktur.


İnanılmaz Çekici Olan!

Academia'nın biraz eski moda bir ünü vardır ve tüm öğretim görevlilerinizin tepenin üzerinde olacağını hayal edebilirsiniz. Aslında, hem beyni hem de güzelliği olan biriyle karşılaşmanız neredeyse garanti altında. Rock yıldızı tamamen güzel görünüyor. Bu kadar genç biri için gülünç derecede nitelikli görünüyorlar ve tüm bölümdeki en iyi ders ve seminerlerden bazılarını yönettiklerini göreceksiniz. Yine de adil uyarı: Bu eğitmenlerin sınıflarına konsantre olmak zor olabilir, gözlerinde kaybolmanız bile mümkün…


Sıkı Biri

Sıkı Öğretmen, eğlencenin hiçbiri yok. Başarısızlığı alay etmenize izin veremeyecek kadar çok önemsiyorlar, bu yüzden sizi neredeyse kırılma noktasına iteceklerdir. Onlardan asla yüksek puan alamayacaksınız, çünkü sadece kusursuzlar yüksek puanlar alıyorlar ve bu yüzden kırmızı kalemle kaplı yazılar, belli belirsiz alaycı açıklamalar bekliyorlar. Onları memnun etmeye çalışmayın. Asla yeterince iyi olamayacaksınız.


Hala Öğrenci Olduğunu Düşünen!

Belki de derse girdiler çünkü üniversite hayatından asla vazgeçmek istemediler, ama yine de öğrencilerle birlikte olduğunu düşünen biri vardır. Genellikle yakındaki barda ya da daha da kötüsü, bir Cumartesi gecesi arkadaşlarınızla dışarı çıktığınızda açılırlar. Ayrıca, her sosyal medya platformunda da aktifler ve hala en iyi arkadaş olabilir gibi davranıyorlar, ancak onları her gördüğünde onların adına tıkıyorsunuz.

Her üniversitenin her bölümünde en az bir tane var, bu yüzden henüz tanışmadıysanız, dört gözle bekleyeceğiniz çok şey var.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..