Blog

univerlist Üniversite Hayatınızı Kolaylaştıracak 7 Uygulama

Üniversite Hayatınızı Kolaylaştıracak 7 Uygulama

Üniversite hayatı çok eğlenceli olabilir ama sınavlar, teslim tarihleri derken stressiz de geçmiyor. İşte zamanınızı daha iyi yönetmeniz için 7 en iyi uygulama!

1. StayfocusdBilgisayarın başına oturup internete girdiğimizde çoğumuz saatin nasıl geçtiğinin farkına varmayız. Stayfocusd, dikkatini dağıtan ve bir türlü çıkmayı başaramadığın internet sitelerine, senin belirlediğin saatlerde ve günlerde girmeni engeller. İstediğin internet sitesine günlük bir girme süresi de ayarlayabilirsin ve blokladığın sitelere girmek istediğinde ayarlardan iptal edebilirsin.Eğer Mac kullanıyorsan merak etme senin için de aynı şekilde çalışan SelfControl  var.

2.Any.doGün içinde yapmak istediklerini kolay ve hızlı bir şekilde düzenlemeni sağlar. Eklediğin aktivitelerine alarm ayarlayabilir, farklı listeler oluşturup gruplayabilir ve istersen yazdırabilirsin. Any.do  ayrıca aktivitelerine göre senin için gününü planlama seçeneği sunar ve sana yardımcı olur.

3.
Google  Drive“Bir saniye kendime e-mail atayım.” Cümlesini geride bırakmanın zamanı çoktan geldi. Google Drive sana bütün ödevlerini, notlarını ve resimlerini saklayabildiğin 15 GB'lık tek bir yer sağlıyor. İstediğin belgeleri diğer Google Drive kullanan arkadaşlarınla da paylaşabilirsin. Hesabına bilgisayar, tablet ve mobilden, ücretsiz uygulamalarıyla, her yerden kolaylıkla erişebilirsin.

4.
Focus Keeper ve Tide

         

Pomodoro tekniği ders çalışırken konsantrasyonunu korumaya yardımcı bir tekniktir. 25 dakika derse odaklanıp, 5 dakika mola şeklinde yapılır ve dört kere 25 dakikalık çalışma seansından sonra daha uzun mola verilir. Ama bunun takibini tutmak zaten derse yoğunlaşmış bizler için çok uğraştırıcı. Bu yüzden Focus Keeper burda işin içine giriyor. Tamamen bu teknik için yapılan uygulamada çalışma ve araların dakikalarını kendin belirleyip istediğin zaman durdurup atlayabilirsin. Tide uygulamasıyla da çalıştığınız yerde ek olarak yağmur, orman ve cafe arka plan seslerinden birini seçip rahatlayabilirsiniz.

5.
PreziÜniversiteden hiç sunum yapmadan mezun olamayacağına emin olabilirsin. Prezi az bir eforla, dinamik ve çekici sunumlar yapmanı sağlar. Sunumu dinleyen kişi “Şuraya geri dönebilir miyiz?” dediğinde, tek tek slayt geçmek yerine istediğin konuya tek tıkla geri dönebilirsin. Ayrıca hazırladığın sunumlara her yerden ulaşabildiğini söylemiş miydik? 14 günlük deneme süresinden sonra aylık üye olabilirsin.

6.myHomeworkStudent PlannerSen evde tam rahat rahat otururken arkadaşın “Ödevde dördüncü soruda şu kısmı sen anladın mı?” diye mesaj atar. O anda başından aşağı kaynar sular dökülerek cevap verirsin “Ödev mi vardı?” diye ve ödevin teslim tarihi yarındır, yetiştiremezsin. Bu iyi senaryo, kötü senaryoda bazen göndermeyi bile unutabilirsin. Ödevlerinin ve sınavlarının tarihlerini myHomework uygulamasına kaydedersen, hatırlatmalar sayesinde bir daha ödev kaçırmazsın hatta erkenden başlayıp bitirmene bile yardımcı olabilir. Ayrıca uygulamada ders programını da tutabilirsin.

7.
Wally Üniversite öğrencileri genellikle para ile ilgili sorunlar yaşarlar. Sen derslerde onca şey öğrenirken, kimse sana bütçeni nasıl dengeleyeceğini öğretmediği için bir anda elinde olan parayı fark etmeden bitirebilirsin. Wally, eklediğin harcamalarını senin için takip eden hatta tasarruf etmeni sağlayan bir bütçe uygulaması. Neye para harcadığını görmen sende bir farkındalık ve dolayısıyla sorumluluk almanı sağlayabilir. Ay sonunda makarna diyeti de yapmazsın. 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.
Deniz Erişen

Deniz Erişen

[email protected]

Student at Yaşar Uni

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..