Blog

Üniversite Öğrencileri İçin 5 Motivasyon Kaynağı

Üniversite Öğrencileri İçin 5 Motivasyon Kaynağı

Bazen, en iyi koşullarda bile, özellikle okuma listeniz dört sayfaya çıktığında, bir sonraki ödevinizin yarın olması gerektiği ve kendinize yeteri kadar saat bulmak için mücadele ettiğinizde, motivasyonunu sürdürmek zor olabilir.

İyi haber şu ki, motivasyon her yerden geliyor ... Evet, sabah Insta-scroll'unuz dahil, ancak yalnızca doğru insanları takip ederseniz ve doğru tavsiyelerde bulunursanız! Bu yüzden tembel günler geçirmenize yardımcı olacak en motivasyonlu Netflix serisini, podcast'i, Instagram hesabını, TED konuşmasını ve YouTube kanalını bulduk.
üniversite öğrencilerini motive edecek 5 şey

1- Suşi'nin Jiro Düşleri

Netflix'teki bu seri, insanların gerçek aramalarına giren inanılmaz tutkuyu daha yakından incelemenizi sağlayan bir yemek belgeseli. Jiro Ono, zihninde türünün en iyilerinden biri olarak kabul edilmesine rağmen asla elde edilemeyecek mükemmelliğe çabalayan 85 yaşında saygın bir şef. Eğer bağlılık ve tutku, Jiro'nun sanatına adadığı şey sizi motive etmeye yetmiyorsa, dizi suşi üzerine odaklanır… daha ne isteyebilirsiniz ki?
 


2- Gretchen Rubin ile Daha Mutlu

Gretchen Rubin'in kitaplarını mutluluk arayışı hakkında okumadıysanız, kendinize bir iyilik yapın: gidip bir tane okuyun! Bu sırada, Gretchen’in kitaplarına eşit derecede motive edici olan podcast'lerini de kontrol ettiğinizden emin olun - mutluluk hakkındaki pratik tavsiyelerini kullanarak mutlu olmanın ne demek olduğuna dair yeni perspektifler sağlayın. Bu sizi motive etmek için yeterli değilse, Gretchen, her günüzü en iyi şekilde yaşamanıza yardımcı olmak için günlük yaşamınıza kolayca uygulayabileceğiniz sevimli günlük alışkanlıkları da paylaşır.
 


3- BreakYoStigma

BreakYoStigma, zihinsel hastalıklardan muzdarip olanlar için, sevdiklerinin yanında bir topluluğu destekleyen ve inşa eden bir çıkış noktasıdır. BreakYoStigma'nın Instagram kişisi tamamen zihinsel hastalıkları çevreleyen utanç verici damgalanmayı kapatmakla ilgili, ancak hafif yürekli bir mizahla ilgili. Instagram'da @breaktostigma'yı izlemeniz gerektiğini düşünüyoruz, çünkü onların memleri oldukça komik (çünkü onlar) değil, aynı zamanda zihinsel sağlık için bir şefkat topluluğu oluşturmalarına yardımcı olacaksınız!
 


4- “Nasıl Başarılır? Daha Uyu ”

Sınıf arkadaşlarınız muhtemelen çalışma saatlerine kadar kalmak, ödevlerinizi yapmak ve düzeltmeler yapmak için övünme haklarına sahip olabilirler ... ama gerçekte, yeterli miktarda uyumanız varsa, çok daha üretken olabilirsiniz. Evet, doğru duydunuz - bu TED konuşmasında, Arianna Huffington, biraz daha uzun süre 'gözlerinizi dinlendirerek' yaptığınız işte daha başarılı olmanız ve hayatınızla daha mutlu olmanız için hızlı tavsiyeler veriyor.
 


5- Mateusz M

Mateusz M, dünyadaki milyonlarca insana ilham veren birçok kısa motivasyon videosu hazırlayan bir film yapımcısıdır. Yaklaşık bir milyon aboneye sahip olan Mateusz M’ın YouTube kanalı, platformdaki en motivasyonlu kanallardan biridir. Motivasyonel videolardan hoşlanıyorsanız, onu ve kanalını kesinlikle seveceksiniz.

Mateusz’un videoları, Steve Jobs, Will Smith ve Les Brown gibi ilham verici figürlerden gelen sözcükleri ve aynı zamanda ünlü flicklerden gelen kelimeleri kullanarak duyguları ateşledi. Duygusal görsellerle senkronize edilen güçlü kelimeler, içinizde büyüklüğün olduğunu hatırlatır ve başarılı olmak için gereken her malzemeye sahip olduğunuzu fark etmenizi sağlar.
 


Nasıl Motive Kalırsınız?

Herkesin arada bir çöküşü var. Motivasyon eksikliğinizin nedenini fark etmeniz önemlidir; ancak, duruş sürenizi en aza indirmenize ve başarınızı en üst düzeye çıkarmanıza yardımcı olacağından hızlı bir şekilde kendinizi geri almak için harekete geçtiğinizden emin olun. 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..