Blog

Üniversite Öğrencilerinin Kullanmasında Fayda Sağlayacak 5 Mobil Uygulama

Üniversite Öğrencilerinin Kullanmasında Fayda Sağlayacak 5 Mobil Uygulama

1. LINKEDIN

Linkedin iş arayan ve iş veren insanların ortak bir uygulamada buluşmasını sağlamaktadır. Meslek ortağı olduğunuz insanlarla iletişime geçebilirsiniz. İş başvurusu için göstermek istediğiniz dosya ve sunumları bu profosyenel ağ üzerinden kolaylıkla paylaşabilirisiniz. Düzenlediğiniz profilde CV oluşturmanız yeterlidir. Burada yeni girşimcilere olanak sağlayabilir yahut iş imkanlarına başvurabilirsiniz. Kariyeriniz için oldukça kullanışlı ve faydalı bir uygulama.

 

2. TED

Birçok öğrenci için ufuk açıçı bir uygulama. Alanlarında uzmanlaşmış ilgi alanlarınıza hitap eden konuşmaların olduğu bu uygulama fazlasıyla faydalı. Türkçe desteği sunması da bir artı yaratıyor.

 

 

3. FAST SCANNER

Bu uygulama akıllı telefonunuzu bir tarayıcıya dönüştürmekte. Her türlü metin sayfasını cihaz kamerasını kullanarak tarayabilmektesiniz. Taranan belgeleri JPEG ya da PDF olarak kaydedebilmektesiniz. Ayrıca taranan belgeleri uygulama üstünden kolayca e-posta olarak iletebiliyorsunuz. Görüntü düzenleme seçenekleri de barındıran Fast Scanner yazdırma özellğini de bulunduruyor.

 

4. DUOLINGO

Farklı diller öğrenmek size faydası olacak bir husustur. Bu uygulama dil öğrenmenize yardımcı olmakta. Ders niteliği sağlayan aynı zamanda metin çevireleri yapma imkanı sunuyor. Kullanımı oldukça basit ve eğlenceli uygulamanın 23 farklı dil seçeneği bulunmakta.

 

 

5. ROCKET ALARM

Alarmı duymamak ve gidilmesi gereken yerlere geç kalmak çoğu insanın sorunudur. Telefonunuzda bulunan alarm yeterli gelmiyor olabilir. Bu uygulamada uyanmamanız neredeyse imkansız çünkü uygulamanın size alarmı susturmak için verdiği oyunu geçmediğiniz sürece alarm sesi susmuyor. Seviyeyi geçtikten sonra ses kesilmiş siz de ayılmış oluyorsunuz.

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..