Blog

Üniversitede Adalet Okumak! 1

Üniversitede Adalet Okumak!

Üniversite çağı geldiğinde kimi zaman farklı yollardan gitmeyi seçeriz. İlk hedefimiz 4 yıllık lisans bölümü olsa da kimileri bunun aksine işleyişi öğrenmeye öncelik verip 2 yıllık önlisans bölümlerinde kendilerine yer aramayı tercih ederler. Adalet MYO da bunlardan bir tanesi.
 Adalet önlisans programı nedir?
üniversitede adalet okumak

Adalet Önlisans Programı; hukukun temel kavramlarına ve hukuk metodolojisine ilişkin temel kavramlardan hareketle yalın hukuk sorunlarını çözebilen, demokrasi, laiklik, sosyal devlet ve hukukun üstünlüğü gibi vazgeçilmez ilkeleri benimsemiş, hukuk mesleğinin gerektirdiği dürüstlük, adalet ve etik anlayışın bilincinde, yaşam boyu ve kendi kendine öğrenme becerisini kazanmış adalet yardımcı hizmet personeli yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Adalet programının amacı hakim ve savcılara yardımcı elemanlar yetiştirmektir. Mezunlar, mahkemelerin yazı işleri müdürlüğü veya yardımcılığı; icra memurluğu veya yardımcılığı görevlerine atanmaktadırlar. Ayrıca infaz kurumlarında müdürlüğe kadar yükselebilen görevlere getirilebilirler. Yüksekokul mezunları resmi veya özel bankalarda, çeşitli kamu ve iktisadi kuruluşlarında, özel iktisadi işletmelerde oldukça kolay iş bulabilmektedirler.

Evet arkadaşlar sizler de bu bölüm hakkında bir meraka sahipseniz ve kariyerinize bu doğrultuda devam etmeyi amaçlıyorsanız hangi üniversitelerde bu önlisans programını okuyabileceğinize buradan ulaşabilirsiniz!

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..