Blog

Üniversitede Mimarlık Okumak için 6 Geçerli Sebep!

Üniversitede Mimarlık Okumak için 6 Geçerli Sebep!

Ünlü yazar Victor Hugo bir keresinde, “mimarlar, insan ırkının harika fikirlerini kaydeder” diye söyler ve büyük ölçüde haklıdır. Her gün binaların önünden geçiyoruz ve onlar mimarların kendilerine ait sanat eserleridir; sadece çökmeyen bir şey yapmak, matematik, takım yönetimi, lojistik, mekanik, fizik ve şehir planlamasının bir başarısıdır.

Mimarlık öğrencileri bölümlerinin neredeyse evrensel olarak insanlığın bir parçası olduğunu iddia edebilirler. Güzel bir konudur ve önemli bir konu, işte onu destekleyen altı neden.

mimarlık okumanız için 6 sebep 1

 


1- Seyahat

Birinci sınıf öğrencileri, el sanatları tarihinin bir çarpışma rotasına kapılır ve bu genellikle dünyanın en büyük şehirlerinden bazılarına bakmak anlamına gelir; Paris, Kopenhag, Londra, Barselona ve daha fazlası.

Zekice, bu belki de o şehirleri ziyaret etmek ve seçtiğiniz konunun tuğla ve harç gerçekliğini yaşamak demektir. Bir mimarlık derecesinde yurtta oturmaktan ve karalama notlarından çok daha fazlası var.
 


2- Uygulama, uygulama, uygulama

Lisans derecesi sizlere binaları nasıl planlayacağınızı öğretecek, böylece önceden var olan yapılarla aynı hizada olacak ve etkili hizmetler sunacak. Sizi tasarladığınız şeyin çevresel etkisini göz önünde bulundurmaya ve sizi bu tasarımların makul şekilde nasıl uygulanabileceği hakkında düşünmeye zorlar.

Öğrencilik hayatınızda ne kadar fazla tecrübe edinirseniz meslek hayatınız size o kadar rahatlık tanır, bu yüzden stajyer olarak dahi olsa tatilden ziyade çalışmayı amaç edinin.


 


mimarlık okumanız için 6 sebep 2

3- Çalışmanın çeşitliliği

Pratik zanaat ve tarihsel teori bir arada Mimarlık; sanat ve bilimin mükemmel bir karışımı olduğu anlamına gelir. Jeo-politikayı tarihi binaların tasarımına, doğasına ve amacına bağlayabilir, bir binanın yapılma şeklini bağlamın nasıl değiştirebileceğini açıklayabilir ve bütün bu “harika fikirleri” Victor Hugo'nun bahsettiği şeyleri düşünebilirsiniz.

Bundan da öte, açıları hesaplayabilir, denklemleri pompalayabilir ve eskizleri analiz edebilirsiniz. Mimarlık öğrencileri sürekli olarak farklı bir şey yapmaktan faydalanırlar. Bu yüzden mezun olduklarında mümkün olduğu kadar geniş bir becerilere sahipler.
 


4- Temas süresi

Mimarlık dersleri bire-bir ders ve atölye çalışmasıyla tanımlanır, temas saatleri sorun değildir ve bu bir geribildirim döngüsünün arkasına dayanan bir ders olduğundan, kademeli iyileştirme gerektiren eleştirilerle öğretmenler oldukça düzenli bir şekilde olma eğilimindedir. 
 


5- Bir fark yaratın

Mimar olmanın birkaç yolu var, ancak konuyla ilgili bir derece almak muhtemelen en iyi yoldur (eğitim şart). Sonunda bir mimar olursanız, modern pazardaki visseral olarak tatmin edici işlerden birini bekliyoruz.

Mimarlar, topluluklar ve içinde yaşayan insanlar üzerinde, eğlence merkezleri, okullar, konutlar, insanların yaşamak ve öğrenmek ve zevk almak için ihtiyaç duydukları her şeyi tasarlama üzerinde makul bir etkiye sahiptir. Mimarlığı inceleyin; gerçekten, kesinlikle önemli olan bir şey yapacaksınız.
 


6- Takım çalışması

Öğrencilerin kendi başlarına çalıştıklarını, bir kütüphaneye ya da bazı amaçlara göre oluşturulmuş bir kitap kalesine bağlanmış öğrencileri (profesyonelce, ciltli kitaplar duvarlar için en iyisidir, ancak kağıt kapaklı kitaplar en yumuşak yatakları yaparlar), Mimarlık derecesini alır. daha sık sık, öğrencilerin takım olarak hareket etmesini sağlayın. Mimariyi inceleyin ve sık sık, kendinizi bir grup projenin ortasında, bir grup insanı koordine etmek niyetinde bir şeyler üretmek için koordine etmek zorunda kalacaksınız. Bu kolay değil ve ona bir şans vermek empati, anlayış, delegasyon, iletişim ve liderlik becerilerini geliştirir.

Mimarlıkta bir dereceye kadar çeşitlilik var ve bir öğrenci hepsini yapmak için sabırsızlanıyor. Bir grubun daha geniş bir yapısı içerisinde ileri geri sıçrayacakları gibi, uzun bir çalışma gecesi için kahveye yakıt dolduracaklar ve eğilecekler.

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..