Blog

Üniversitede Sosyal Bir Öğrenci Olmak!

Üniversitede Sosyal Bir Öğrenci Olmak!

Üniversite için söylenen bir söz vardır o da "sadece bir eğitim kurumu değil, gerçek hayatın da ilk adımıdır" şeklinde ki bu söylem çoğu zaman gözardı edilir. Oysa üniversite sıralarında eğitimin iki türlü olduğunu söylersek yanlış bir ifade kullanmış olmayız. Bir yandan mesleki eğitiminizi alırken diğer yandan özellikle de aileden uzakta bir üniversite hayatı yaşıyorsanız, hayatta kalmayı, yeni insanlar tanımayı, süreçleri nasıl kontrol edebileceğimizi ve daha bir sürü şeyi deneyimleme fırsatı buluyoruz. İşte tam da bu konu hakkında Mustafa Tokgöz arkadaşımız sizler için bir yazı hazırlamış ve bizler de sizlere bunu iletmek istedik.
 "Ben Mustafa Tokgöz. Bahçeşehir Üniversitesi Sosyoloji bölümü öğrencisiyim."

İnsan sosyal bir varlık. Hayatının tüm evresinde sosyal olmak için doğmuştur. Üniversite yıllarının bunun en büyük evresi olarak nitelendirebiliriz. Olgunlaştığı, kendi sorumluluğunu kazandığı, vizyonunu geliştirdiği ve en güzel arkadaşları edindiği zamanlar. Üniversite denilen habitat aslında bir kişinin hayatındaki en önemli 4-5 yıldır. Çünkü kendisini keşfettiği, geliştirdiği, belli konularda uzmanlaştığı ve sosyal anlamda en yoğun hayat dönemi üniversite yıllarında oluyor. 

Bahçeşehir Üniversitesine girdiğimden bu yana uzun zaman geçti. Bu üniversiteye girdiğimden bu yana kendimdeki değişimleri anlatmam çok uzun olur ama bana sunduğu fırsatlar ve kendimi geliştirmem, ilerlemem konusunda müthiş yardımları oldu.
 Doğru üniversite tercihinin önemi
Üniversitede sosyal bir öğrenci olmak 3

Okula girer girmez aslında metropolde kalburüstü bir üniversitede okuduğunuzu anlamaya başlıyorsunuz. Bunun yanında kısa zaman içerisinde her türlü imkanlar ve fırsatlar ayağınıza seriliyor. Tek yapmanız gereken bunları güzelce değerlendirmek.
 Sosyal kulüpler
Üniversitede sosyal bir öğrenci olmak 2

Çok sosyal biri olmamama rağmen birden çok farklı öğrenci kulübüne üyeyim. Okulun radyosunda aktif olarak çalışıp, haftada bir gün program yapmaktayım. Bunun yanında okulum tanıtım ofisinde de çalışmaktayım. Tüm bunlarla birlikte derslerime düzenli olarak devam etmekteyim. Düşünün çok sosyal biri bile bunları yapıyorsa biraz aktif ve sosyal biri için Bahçeşehir Üniversitesinde olmak hayal bile edilemeyecek derecede güzel üniversite yılları geçirmesinde öncü olacaktır.

Okul her gelen öğrencisini kucaklar. Yeni başlamış kafası karışık ve yeni bir hayata adapte olmaya çalışan öğrencilere okulun üç ve dördüncü sınıf öğrencileri mentorluk projesiyle okula ve derslere entegre edip yeni bir sosyal çevre kazandırmada önemli bir rol oynuyor.
 

Sosyal kulüpler sürekli aktif çalışıyor. Hem iş hayatına hem de sosyal çalışmalara yönelik etkinlikler hiç bitmiyor. Kendinize yeni vizyonlar kazandırıyorsunuz. Çevrenizi genişletiyorsunuz. İleriye dönük planlarınızı daha da netleştiriyorsunuz. Üye olduğunuz whatsapp gruplarında sürekli yeni etkinlik haberleri, ilanlar ve bilgilendirmelerle beraber sürekli güncel kalıyorsunuz. Sizi hep bir şekilde okulda aktif birer birey halinde olmanıza önayak oluyorlar.

Etkinliler ve festivaller tüm öğretim yılı boyunca devam ediyor. Kulüplerin kendi etkinlikleri sürekli devam ediyor. Çekingenlik göstermezseniz çok keyifli ve unutulmayan zamanlar geçiyorsunuz.
 Bahçeşehir Üniversitesi'ni farklı kılan şey nedir?
Üniversitede sosyal bir öğrenci olmak1

Liyakata önem veren, kendi geliştiren ve yenileyen öğrencileri bünyesinde olmasını isteyen; tasarlayan, geliştiren, yenileyen her öğrenciye sonuna kadar destek veren ve üniversitenin sadece akademik eğitimden ibaret olmadığını hem sosyal hem de pratik halinde yaşatan güzel bir yuvadır Bahçeşehir Üniversitesi.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..