Blog

Üniversiteler Neden Sosyal Medya Kullanmalıdır?

Üniversiteler Neden Sosyal Medya Kullanmalıdır?

Sosyal medya, günümüzde iş dünyasının önemli bir parçası haline geldi ve üniversiteler iletişimden pazarlamaya ve işletme yönetimine kadar çeşitli programlarda sosyal medya kursları uygulamaya başladı. Üniversiteler sosyal medyanın faydalarını hızlı bir şekilde öğretmekle birlikte, sosyal medya başarısını büyük şirketlere benzer şekilde kullanabilecekleri şekilde henüz kullanmadıkları için kendi ekosistemlerine uygulamada biraz daha yavaş olma eğilimindedirler. Tıpkı Virgin America, Intel ve Nordstrom gibi.

Üniversiteler Neden Sosyal Medya Kullanmalıdır? 4

Üniversiteler zaten bu kadar özel ve özel bir kitleye sahip oldukları için şanslı. Bu kitle, hepsi doğrudan üniversiteye bağlı olan veya üniversiteye ilgi duyan öğrencilerden (aday, şimdiki, eski), fakülte, eğitimciler ve daha fazlasından oluşur. Ve çoğunlukla, izleyicileri zaten çok iyi huylu, aktif ve yeni ve sosyal medyaya aşinadır. Dolayısıyla, stratejik olarak kullanıldığında, sosyal medya üniversitelerin kendi takip, katılım ve daha fazla yatırım getirisi sağlamalarına yardımcı olabilir.

Bir sosyal medya istihbarat şirketi için çalışmak, içeriden sosyal medya hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için bir takım üniversitelerle birlikte çalıştığımız için üniversitelerin sosyal medyayı nasıl kullanabileceklerine dair bir bakış açısı verdi. Sonuç olarak, üniversitelerin sosyalleşmek için ihtiyaç duydukları ilk beş nedeni bir araya getirdim.
 


1- Öğrencilere ulaşın
 Bu, tüm öğrenci türlerini içerir: aday, mevcut ve mezunlar. Bir öğrenci belirli bir üniversitede okunduğunda, üniversiteyi sosyal platformlarda Twitter'da takipçisi, Facebook'ta hayran, bir Google+ çevresinin üyesi, bir LinkedIn grubundaki bağlantı vb. üniversiteden online olarak bir miktar bahsetti. Bu, üniversitelere, öğrencilere belirli bir mesajla tanımlama ve onlara ulaşma şansı verir - aday öğrencilerin neden üniversiteye katılmaları gerektiği, mevcut öğrencilerin bu hafta neler bekleyebileceği ve mezunların severek geri dönüp bakabilecekleri veya katılabilecekleri.


2- Aktif bir topluluk oluşturun
Bir üniversitenin kitlesi sosyal medyada oldukça deneyimli ve aktif olduğu için, okul bu platformları ve satış noktalarını aktif bir topluluk oluşturmak için kullanabilir. Bu, alakalı ve ilginç içeriklerin paylaşılmasını ve çevrimiçi topluluktan etkinliklere katılmasını istemeyi içerir. Bağlantı ve etkileşim iki yönlü iletişimi gerektirdiğinden, aktif ve meşgul bir topluluk gelişen bir ilişkinin işaretidir. Okullar geri bildirim ve fikirler için kendi topluluğuna başvurabilirken, topluluk soru veya endişelerle iletişim kurabilir.

Üniversiteler Neden Sosyal Medya Kullanmalıdır? 1


3- Kitleleri bilgilendirin ve güncelleyin

 Haberlerini geleneksel haber sitelerinden ziyade sosyal medyadan alanların yüzdesi sürekli artıyor. Bugün daha fazla insan son dakika haberlerini öğrenmek için Twitter veya Facebook'a başvuruyor. Üniversiteler, önemli ve son dakika haberlerini açıklayarak veya ağlarına bilgi göndererek bundan faydalanabilirler. İzleyiciler haber için doğrudan bu sosyal kanallara dönebileceklerini bilecekler.


4- İtibarı izleyin
 Sosyal medya, belirli bir marka veya iş dünyası hakkında konuşulan yer haline geldi. Sosyal medya kullanıcıları, belirli bir marka, ürün veya hizmetle ilgili takdirlerini veya küçümsemelerini hemen söyleyebilirler. Şimdiye kadar, hem pozitif (Psy’nin “Gangnam Style” ını düşünün) ve negatif (Rutgers teknik direktörü Mike Rice'ın ateşlenmesine yol açan kötüye kullanım videoları) viral içeriğin etkilerini gördük. Bir üniversitenin itibarı, finansman, başvurular ve iş başvuruları için büyük bir karar faktörüdür, böylece sosyal web'de söylenenlerin izlenmesi, bir itibarı oluşturmaya, sürdürmeye veya onarmaya yardımcı olabilir.

Üniversiteler Neden Sosyal Medya Kullanmalıdır? 2

5) Kampanya başarısını ölçün. Belki de bir üniversite, geleneksel kampanyalarının yanında sosyal medya kampanyaları uygulayarak yeni fikirler denemek istemektedir. Yeni bir kampanyaya başlamadan önce, her zaman bir karşılaştırma ölçütü belirlemeniz gerekir; Zamanla, hangi kampanyaların en başarılı olduğunu görebileceksiniz. Böylece, yayınlamaya devam edebileceğinizi veya hangi kampanyaların biraz düz düştüğünü görebileceksiniz, böylece daha iyi ilerlemek için onları düzenleyebilirsiniz.

Üniversiteler sadece sosyal medya uzmanlarını işe almak ve başarılı sosyal medya tekniklerini öğretmek yerine, vaaz ettiklerini uygulamalı ve güçlü bir sosyal medya varlığı oluşturmalıdır. Üniversitenin hedefi ne olursa olsun, bu beş nedenden yola çıkarak sosyal stratejinin dahil edilmesi, bu duruma çok yardımcı olacaktır. Ve böylesine adanmış, medya anlayışlı bir kitleyle, üniversiteler zaten güçlü bir çevrimiçi topluluk geliştirme konusunda üstünlüğe sahiptir.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..