Blog

Sinema

Ünlüler ve şaşırtan gerçek meslekleri!

Arkadaşlar merhaba,

Bugün karşınıza belki de birçok insanın gözünde ikon haline gelmiş aktör ve aktrislerin beyazperde önüne çıkmadan önce yapmakta olduğu mesleği sizlere aktarmaya geldik.

Eminiz ki birçok isim sizleri çok şaşırtacak çünkü bazı isimler ciddi anlamda çok farklı yerlerden oyunculuk sektörüne giriş yapmışlardır. 

 

Cüneyt Arkın 

Malkoçoğlu , Battal Gazi, Kara Murat derken birçok canlandırdığı karakter ile Yeşilçam'a damga vurmuş olan Cüneyt Arkın, gerçekte tıp doktorudur. Doktor olmasının kendisine her zaman dikkat etmesi konusunda yardımcı olduğunu yineleyen Arkın ek olarak da sağlıklı kalabilmek adına elinden gelen her şeyi yapmış ve bu sayede alabileceği riskler konusunda da iyi bir planlama yapabilmiştir.

 

Şener Şen

Usta sanatçı Ali Şen'in oğlu bir başka usta Sanatçı Şener Şen, belki de eğitimini aldığı bölüme en fazla Hababam Sınıfı serisinde yaklaşmıştır, çünkü kendisi bir öğretmendir ve sinema sektörüne girmeden önce bu mesleği yapıyordu.


Brian May


Efsane rock grubu Queen'in vitüöz gitaristi Brian May, aslında bir matematik profesörüdür. Sanat ile bu kadar iç içe olan gitarı adeta konuşturan bir isimden bunu beklemek gerçekten çok çılgınca


Nicole Kidman

Hollywood'un en güzel kadınlarından bir tanesi olan saysız filmde yer alan Nicole Kidman aslında fizyoterapi üzerine eğitim almış ve bir süre Masaj terapistliği yapmıştır.

Teoman


Türk rock müziğinin belki de en aykırı isimlerinden bir tanesi olan sevilen şarkılarıyla dillere pelesenk olmuş Teoman aslında sosyologdur.

Selma Ergeç

Birçok film ve dizide kendisini yan rollerde izlediğimiz, yabancı yapımlarda aldığı yerlerle bizleri şaşırtan birden fazla dil konuşabilen Selma Ergeç aslında bir tıp doktorudur.

Liv Tyler

Hollywood'un en güzel kadınlarından bir tanesi olan ve aynı zamanda efsane rock grubu Aerosmith'in solisti Steven Tyler'ın kızı olan Liv Tyler aslında uçuş görevlisidir. Fakat daha sonra güzelliği ile dikkat çekmiş, ardından sanat konusunda almış olduğu eğitim dolayısıyla oyunculuğa merak sarmıştır.

Hugh Jackman


Birçok filmden kendisini tanıyor olsak da her zaman Wolverine dendiğinde gözümüzde canlanan ilk isimdir Hugh Jackman. Herkes Wolverine karakterine hazırlanış hikayesinden bahseder, ilaç kullanmayı reddedip doğal yollarla vücudunu geliştirmekte diretip herkese kendini kanıtlayan Hugh Jackman meğer bildiği işi yapıyormuş. 191 santim boya sahip olan bu isim eski bir basketbolcu, rugbyci,yüzücü ve diplomalı bir beden eğitimi öğretmenidir.

 

İkon olarak gördüğünüz ünlülerin bölümlerinin her birinin nerede hangi şartlarda kabul ettiğini görmek istiyorsanız UniverList sizlere yardımcı olur.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..