Blog

Ünlüler ve Şaşırtan Üniversite Mezuniyetleri!

Ünlüler ve Şaşırtan Üniversite Mezuniyetleri!

Kourtney Kardashian'dan Hugh Hefner'e kadar, zengin ve ünlülerin kompozisyonlar hazırlarken ya da ödev yaparken hayal etmek gerçekten ütopik gelebilir, iki saatlik bir konferans boyunca oturmak ve ödev teslim tarihlerinde ağladıklarını düşünmek. Fakat bu ünlüler bunları başardı, çünkü eğitime önem veriyorlardı ve diplomalarını aldıkları andan itibaren farklı işler de yapsalar herbiri üniversite mezunu.
 


1- Rebel Wilson - Hukuk 

Ünlüler ve Şaşırtan Üniversite Mezuniyetleri!

Aktris Rebel Wilson, Avustralya TV'sine ara vermeden önce South Wales Üniversitesi'nde avukat olmak için eğitim aldı. Söylentiye göre, Afrika’da sıtmaya başladıktan sonra Oscar kazanacağına ve oyunculuk yapmak için ona ilham verdiğine halüs etti. Hukuk dereceniz sırasında herhangi bir halüsinasyona maruz kalmadıysanız ve hala konuyla ilgilenmeye çalışıyorsanız, web sitemizde buna benzer birçok iş var.
 


2- Kourtney Kardashian - Sahne Sanatları & İspanyolca 

Ünlüler ve Şaşırtan Üniversite Mezuniyetleri! 2

Her ne kadar Kim, yüksek öğrenimde avukat olmayı planlamış olsa da ondan çok önce Kourtney K, Arizona Üniversitesi'nden Tiyatro Sanatları ve İspanyolca bölümlerinden mezun olan ilk Kardashian kardeşlerinden oldu. 

 


3- Rowan Atkinson - Elektrik Elektronik Mühendisliği
Ünlüler ve Şaşırtan Üniversite Mezuniyetleri! 3
Evet, hepimiz onu Mr. Bean adlı komedi filmiyle tanıdık. Filmde dünyanın en avanak insanlarından bir tanesine hayat veren usta oyuncu gerçekte bir elektrik elektronik mühendisi. Üstelik mühendislik eğitimini Newcastle Üniversitesi'nde tamamladıktan sonra bir de Oxford Üniversitesi'nde yüksek lisansını da gerçekleştirmiştir.


4- Brian May - Astrofizik
Ünlüler ve Şaşırtan Üniversite Mezuniyetleri! 4
Rock efsanesi Queen'in efsane gitaristi Brian May, sadece rock 'n' roll yapan bir isim değil. O aynı zamanda Matematik ve Fizik eğitimini aynı anda tamamlamış ve hemen ardından yüksek lisansını da Astrofizik üzerine Londra'da tamamlamış bir isim.


5- Natalie Portman - Psikoloji 
Ünlüler ve Şaşırtan Üniversite Mezuniyetleri! 5

Filmleriyle de her daim yüksek başarıyı elde eden Natalie Portman, öğrenim hayatında da aynı başarıya sahip. O iki araştırma makalesi birden bilimsel yayınlarda basılmış bir psikolog üstelik Harvard mezunu. Ek olarak üniversite eğitimi esnasında eş zamanlı olarak efsane film serisi Star Wars'un çekimlerindeydi.

 


6- Ashton Kutcher - Biokimya Mühendisliği
Ünlüler ve Şaşırtan Üniversite Mezuniyetleri! 6

Yetenekli aktör, film sektöründe son yıllarda sayısız yapımda yer aldı. Hatta kendisi teknoloji devi Apple'un kurucusu Steve Jobs'un hayatını konu alan filmde yine başroldü. Kutcher, Two and A Half Man adlı dizide de bir dahiyi oynamış ve daha sonrasında aslında gerçek hayatta da bir dahi olduğu ortaya çıkmıştı. Üstün zekalı olduğu bilinen Kutcher Iowa Üniversitesi'nde biokimya mühendisliği okumuş ve daha sonrasında keşfedilince oyunculuk ve moddelik kariyeri başlamış.

 


7- Emeli Sande - Tıp 

Ünlüler ve Şaşırtan Üniversite Mezuniyetleri! 7
Emeli Sande, müzik kariyeri başlamadan önce tıp eğitimi almış, bir nörolog olma hakkına sahip olmuştur. Fakat müzik konusunda çalışmaları ağır basınca bu mesleğe hiç yönelmemiş, taa ki müzik hayatı sandığı gibi renkli devam etmeyinceye dek.


8- Hugh Hefner - Psikoloji & Yaratıcı yazarlık
Ünlüler ve Şaşırtan Üniversite Mezuniyetleri! 8
Playboy'un efsane patronu, Playboy tavşanları ve lüks içerisinde malikanesinde hayata veda eden Hugh Hefner bu görkemli hayat öncesinde Amerikan Ordusu'na ait bir dergide yazarlık yapmış ve aynı anda psikoloji bölümünü de ünversitede bitirmiştir. İki adet lisans diploması bulunan Hefner yazarlık yeteneğinin üzerine düşüp bu konuda da lisansını tamamlamıştır.

 


9- Mick Jagger - Ekonomi
Ünlüler ve Şaşırtan Üniversite Mezuniyetleri! 9

Rock müziğin efsane gruplarından Rolling Stones'un enerjik solisti Mick Jagger, müzik dünyasında hızla basamakları tırmanırken eğitimine ara vermiş olsa da daha sonra gazetecilik bölümünde okumaya devam etme kararı almış, politika yandalı yapmayı başarmış ve eski lisans derecesi olan ekonomi bölümünü de kaldığı yerden devam ettirip birbirinden farklı unvanları edinmeyi başarmıştır.

hayal ettiğiniz üniversiteye buradan göz atabilirsiniz!
Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..