Blog

Uzakdoğu'da Eğitim Bursu Veren Üniversiteler ve Burs Koşulları!

Uzakdoğu'da Eğitim Bursu Veren Üniversiteler ve Burs Koşulları!

Uzakdoğu'da yükseköğrenim kariyerinize devam etmek isterseniz ve maliyetler gözünüzü korkutuyorsa üniversitelerinde okumak istediğiniz ülkelerin burs sistemlerine ve şartlarına bir göz gezdirmenizde fayda var. 
uzak doğuda eğitim bursu veren üniversiteler 3

Gereksinimler tüm burslar için değişmektedir, bu nedenle başvuru yapmadan önce her burs sağlayıcıdan gelen tüm bilgileri okuduğunuzdan emin olun.


Hong Kong'da okumak için burslar
Hong Kong (SAR), bu yılın En İyi Öğrenci Şehirleri'nde şu anda Asya'daki mega kenti Seul ile ortak 10. sırayı paylaşan iki sıraya yükseldi.

HKSAR Hükümet Bursları Fonu - Endonezya, Malezya, Tayland ve Vietnam'dan seçkin öğrenciler için Kemer ve Yol Bursu gibi seçili kurumlarda Hong Kong'da okumak için fon kazanmaları için yerel ve yerel olmayan öğrencilere yönelik devlet bursları ( Diğer Kemer ve Yol ülkelerinden gelen öğrencilerin aşamaları).
Hong Kong Doktora Burs Programı (HKPFS) - Uluslararası öğrencilerin Hong Kong'da seçtikleri bir üniversitede okumaları için doktora bursları.

Hong Kong’daki uluslararası burslar veren üniversiteler:

Hong Kong Şehir Üniversitesi
Hong Kong Baptist Üniversitesi
Hong Kong Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (HKBTÜ)
Hong Kong Çin Üniversitesi (CUHK)
Hong Kong Üniversitesi (HKU)

 


uzak doğuda eğitim bursu veren üniversiteler 1
 Seul, Güney Kore'de okumak için burslar
Asya’nın en heyecan verici öğrenci şehirlerinden biri olan Seul, bu yıl Hong Kong’la (SAR) ortaklaşa 10. sırayı paylaşıyor. Seul, QS World University Rankings® 2020 içinde sıralanan 18 kurumun yanı sıra büyük bir uluslararası öğrenci topluluğuna ev sahipliği yapıyor. Fon fırsatları için aşağıya bakınız.

Güney Kore için genel burslar:

KFAS Uluslararası Burs Değişim Bursu (ISEF) - Güney Kore'de önde gelen kurumlarda okumak için Asya'dan gelen öğrenciler için 50 yüksek lisans bursu.

Kore Devleti Burs Programı - Güney Kore'de eğitim gören uluslararası öğrenciler için yüksek lisans ve doktora bursları.

Seul'de okumak için burslar:

Chung-Ang Üniversitesi Öğrenim Feragat Bursu - Öğrenim feragat ve Chung-Ang Üniversitesi'nde okuyan uluslararası öğrencilere yurt ücreti indirim.

Seul Ulusal Üniversitesi Değişim Programı Bursları - Seul Ulusal Üniversitesi'nde öğrenim gören uluslararası değişim öğrencileri için çeşitli burslar.

Sogang Global Bursu - Seul'deki Sogang Üniversitesi'ndeki Sogang Değişim Programına katılan uluslararası öğrenciler için burslar.

Seul'deki uluslararası burslar sunan diğer üniversiteler:

Hanyang Üniversitesi
Kyung Hee Üniversitesi
9. Sidney, Avustralya'da okumak için burslar
Ayrıca, bu yılki En İyi Öğrenci Şehirleri sıralamasındaki konumunu koruyan Sidney, hem öğrencilerin hem de öğrencilerin karma göstergelerinin kesinlikle kentin rahat yaşam tarzının tadını çıkardıklarını gösteren, hem arzu edilebilirlik hem de öğrenci karışım göstergeleri için ikinci sırada. Aşağıda hangi bursların verildiğini görün.


2. Tokyo, Japonya'da okumak için burslar
En İyi Öğrenci Şehirlerinde ikinci sırayı almaya devam eden Tokyo, uluslararası alanda 12 tanınmış kuruluşla övünen ve öğrencilere dünyanın en ikonik ve heyecan verici metropollerinden birini keşfetme şansı sunuyor.

uzak doğuda eğitim bursu veren üniversiteler 2
Genel Japon bursları:

Japon Hükümeti MEXT Uluslararası Araştırma Öğrencileri İçin Burslar - Japonya'da araştırma programları yürüten lisansüstü öğrenciler için devlet bursları.
Otsuka Toshimi Burs Vakfı - Japonya'da okumak için tıp, farmakoloji, beslenme, beden eğitimi veya işletme yönetimi öğrencileri için uluslararası burslar.
Tokyo'da okumak için burslar:

Keio Üniversitesi Uluslararası Öğrencilere “Geleceği Tasarla” Ödülü - Keio Üniversitesi'ndeki herhangi bir alandaki uluslararası öğrencilere sağlanan tam harç bursu.
Tokyo Üniversitesi Uluslararası Öğrenciler için Fen Bilimleri Enstitüsü Bursu - Uluslararası lisansüstü öğrenciler için Tokyo Üniversitesi'nde bir yüksek lisans okumak için çeşitli burslar.
Tokyo'da uluslararası burslar sunan diğer üniversiteler:

Aoyama Gakuin Üniversitesi
Ochanomizu Üniversitesi
Tokyo Metropolitan Üniversitesi
Tokyo Bilim Üniversitesi

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..