Blog

Vakıf Üniversitelerinde 2018 Yılında En Fazla Tercih Edilen Bölümler!

Vakıf Üniversitelerinde 2018 Yılında En Fazla Tercih Edilen Bölümler!

Üniversite sıralarına giden yol olarak bilinen YKS’ye sayılı gün kala hala mesleğine karar verememiş olan arkadaşlarımızın kafa karışıklığı ortadan kaldırmak elbette bizlerin elinde olan bir şey değildir, fakat yine de onlara bir takım veriler sunarak en azından meslek konusunda seçenek daraltabilmeleri konusunda yardımcı olmak isteriz.

Evet arkadaşlar geçtiğimiz yılın verilerine baktığımız zaman, üniversitelerde ve meslek hayatına atılmış üniversite mezunu arkadaşlarımızda ciddi anlamda bazı mesleklere dağılım görüyoruz ki bunlar şaşırtıcı gelebilir fakat Hukuk ve Tıp bölümlerinde hatrı sayılır bir miktarda. Bu iki bölümün ardından da diş hekimliği bölümü gelmekte.

Eminiz ki birçoğunuzun hayalleri arasında bu bölümler yatmakta, elbette hayalini kurduğunuz bölümler için savaşmanızda fayda var, fakat bazen stratejik davranmak da gerekebilir ki bu aşamada da elbette istatistiklerden yararlanmakta fayda var.

Üniversite bölümlerinde en çok tercih edilen bölümler sıralamasında "hukuk", "tıp" ve"diş hekimliği" bölümleri birbirini izlerken;

"Hukuk" 164 bin,
Vakıf Üniversitelerinde 2018 Yılında En Fazla Tercih Edilen Bölümler! 1

 "Tıp" 139 bin
Vakıf Üniversitelerinde 2018 Yılında En Fazla Tercih Edilen Bölümler! 2"Diş hekimliği" 79 bin
Vakıf Üniversitelerinde 2018 Yılında En Fazla Tercih Edilen Bölümler! 3

kez adaylar tarafından incelenen ilk üç alan oldu.

 Bu programları, "psikoloji", "rehberlik ve psikolojik danışmanlık", "mimarlık", "bilgisayar mühendisliği", "inşaat mühendisliği", "elektrik elektronik mühendisliği" ve "ilahiyat" bölümleri izliyor.

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..