Blog

sikke kripto para

Ve yerli kripto paramız “Sikke”

Geleceğin para biri olarak adlandırılan ve büyük bir kesimi etkisi altına almayı başarmış olan kripto paralar hakkında daha önce de bazı paylaşımlarda bulunmuştuk. Bugün itibari ile ülkemizde henüz kripto paralat resmi olarak tanınmıyor olsa bile birçok ticari konuda artık kullanılmaya başlanmış hatta bir futbol takımının transferi bitcoin üzerinden gerçekleştirdiğine şahit olmuştuk. Yine de resmi bir açıklama ile ülkemizde kabul görmemiş olan bu para birimlerine karşılık olarak yerli kripto paramız ile ilgili bir açıklama geldi ve geniş bir yankı uyandırdı. 

Yerli kripto paramızın adını “Sikke” koymuşlar ki bu da geçmişte paraya verilen ad olduğundan biraz mizansen biraz da mesaj içeriyor gibi. 

Sikke’nin web sitesini ziyaret ettiğimizde karşımıza ön satış konusunda bazı rakamlarla karşılaşmak mümkün ki kendilerinin vaadleri yayılma amaçlı olacak ki 3 milyon hediye dağıtacaklarını bildirmişler ve bunun karşılığı olarak da 6073 kullanıcıya erişmiş durumdalar.

Resmi olarak 4 Nisan 2018 günü piyasaya sürülecek olan bu paranın 1 Haziran 2018 itibari ile 1 Sikke “SKK” = 1 TL olarak açıklanmış olması da oldukça iddialı bir açıklama olmuş.

Yine bir başka konu token konusunda. Bu konuda 100000000 (100 milyon) token’ın bulunduğu açıklanmış ve 2018 talebi konusunda 25000000(25 milyon) olarak belirtilmiş. Yine aynı açıklamanın içinde şuanda 34000000 (34 milyon) token kullanılabilir durumda.

4 Nisan itibari ile piyasaya girecek olan bu para birimi hakkında açıklamalar oldukça iddialı olduğundan beklentiler de oldukça fazla yükselmiş durumda ve bekleyin göreceğiz demekten başka bir şey söylemek mümkün değil.

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..