Blog

Websitesi Yapabilmek için Kodlama Öğrenebileceğiniz 5 Ücretsiz Site!

Websitesi Yapabilmek için Kodlama Öğrenebileceğiniz 5 Ücretsiz Site!

Kodlamayı öğrenmek, çok daha iyi bir girişimci olmanıza yardımcı olabilir. Ekibinizin sitedeki birkaç hatayı düzeltmesi gerektiğinde dalabilirsiniz. Ancak günümüzde ücretsiz kodlamayı öğrenmek imkansız görünüyor. Ancak, amaç için, ücretsiz olarak kodlamayı öğrenmenize yardımcı olabilecek kaynaklara ulaşmanız gerekir.

Websitesi Yapabilmek için Kodlama Öğrenebileceğiniz 5 Ücretsiz Site! 1

Aşağıda, internette mevcut olan ve ücretsiz kodlamayı öğrenmenize yardımcı olabilecek birkaç web sitesi bulunmaktadır.


Codecademy

Yeni başlayanlar için burası başlamak için iyi bir yer. Temel kavramları anlamanıza yardımcı olacak projeler sunar. Bu web sitesi tartışmalar için forumlar, blog yazıları ve makalelerle birlikte dil sözlüklerini programlama sağlar.
https://www.codecademy.com/


Codewars

Bu, bir kodlama dojo yardımı ile kodlama becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olan bir web sitesidir. Daha karmaşık zorluklarla yüzleşerek saflarda ilerlemeye yardımcı olur. Ayrıca, topluluktaki diğer insanlarla olan zorlukları görüşme şansı veriyor.
https://www.codewars.com/


The Odin Project

Bu prestijli Viking Kod Okulu'nun ücretsiz bir sürümüdür. Web geliştirme kariyerinde ilerlemeye yardımcı olacak becerileri öğretir. İpuçlarını takas etmeye ya da projeler üzerinde takım oluşturmaya yardımcı olan diğer öğrencilerle bağlantı kurmak için araçlar sağlar.
https://www.theodinproject.com/


Websitesi Yapabilmek için Kodlama Öğrenebileceğiniz 5 Ücretsiz Site! 2

CodeFights

Bu, çok çeşitli kodlama sorunlarına çözümler bularak gerçek yaşam sorunlarını çözmeye yardımcı olan bir web sitesidir. Oyuncuya daha fazla ilerleme fırsatı sunan oyun benzeri bir yapıya sahiptir.
https://codefights.com/


Khan Academy
Bu, matematikten müziğe kadar değişen konularda içerik sağlayan bir eğitim platformudur. JS'ye Giriş veya HTML / CSS'ye Giriş gibi kurslarla başlar ve daha sonra ileri seviyelere geçer.

https://www.khanacademy.org/

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..