Blog

WWF'in Plastik Şişe Canlı Yayını Tam 450 Yıl Sürecek!

WWF'in Plastik Şişe Canlı Yayını Tam 450 Yıl Sürecek!

WWF, yani Dünya Doğayı Koruma Vakfı biz insanoğluna ders vermeye hazırlanıyor. Bir plastik çöpün yeryüzünde çözünmesinin yaklaşık 450 yıl olduğu hesaplanmış ve duyurulmuştu fakat insanoğlu çöp atmaya ve kirletmeye devam ediyor. Ve WWF de bu konuya dikkat çekmek için, belki gösterirsek anlarlar mantığıyla 450 yıl sürecek bir canlı yayın kararı aldılar.

Plastik atıklar canlı hayatı için yeryüzünde bulunan en önemli tehditlerden bir tanesidir. Sadece uzun süren yok olma aşamasını bir kenara koyun, hayvanlara ve bitkilere barındırdıkları tehlikeli maddelerden dolayı oldukça fazla zarar veriyorlar. Geleceğimiz için ciddi bir tehdit unsuru olan bu durumla ilgili her fırsatta daha fazla insanda duyarlılık oluşturmaya çalışan Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) plastik atıklar için ilginç ve bir o kadar da ilgi çeken bir etkinlik başlattı.


30 Mart 2019'da WWF 450 yıl sürecek canlı yayının başlangıcını gerçekleştirdi!
bu canlı yayın 450 yıl sürecek

Etkinliğin konusuna gelecek olursak; WWF ile NOSSA isimli bir şirketin ortak olarak başlattığı bu etkinlik bir canlı yayın. Plastik atık kirliliğinin dünyaya vermiş olduğu zarara dikkat çekmek için yapılan bu canlı yayında sadece bir plastik şişe görüntüleniyor. Peki bu şişe nerede diye merak ediyorsanız, Portekiz'in başkenti Lizbon'a yolunuz düşerse görebilirsiniz diyebiliriz. Canlı yayın için ise WWF bir internet sitesi hazırladı ve gerisayım orada gerçekleştiriliyor.

 


450 yıl sürecek canlı yayın!

İnternet sitesine girdiğin bir sayaç görüyorsunuz. Bu sayaç, canlı yayının bitmesine ne kadar zaman kaldığını gösteriyor.

Sosyal medyada büyük ilgi gören canlı yayının yanı sıra WWF bir de imza kampanyası başlattı. Bu imza kampanyasının konusu ise devletlere bir çağrı niteliğinde. Anasayfadaki 'SIGN IN' butonuna tıklayarak siz de kampanyaya destek verebilirsiniz.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..