Blog

Yanlış Bölümde Öğrenim Gördüğünüzü Anlamanın 4 Yolu!

Yanlış Bölümde Öğrenim Gördüğünüzü Anlamanın 4 Yolu!

Bir derece ve kariyer yolu seçmek göründüğü kadar kolay değildir - ama doğru olması önemlidir. Size gerçekten uygun olmayan bir dereceyi seçmeyi bitirdiyseniz, bırakma, düşük performans veya mutsuz olmama riski vardır.

Yol tarifini değiştirmenin ve başka bir kursa geçmenin tamam olduğunu unutmayın. Bu bir başarısızlık değil - ama ilgilenmediğiniz bir konuyu incelemeye devam etmek kesinlikle. Bu hayal kırıklığı ve boşa zaman dışında hiçbir şeye yol açmaz. Doğru konuyu seçtiğinizden emin değil misiniz? Bu işaretlerin ne kadarının sizin için geçerli olduğunu görün…
 


1- Derslere katılıyorsunuz - fakat sadece fiziksel olarak
Yanlış Bölümde Öğrenim Öğrenim Gördüğünüzü Anlamanın 4 Yolu! 1Evet, dakik olmaya çalışın. Kararlılığı gösteriyorsun ve en iyi atışını yapmaya çalışıyorsun, ama bir şey doğru değil. Derste oturuyorsunuz, ancak profesörünüzün ağzından çıkan kelimeler hiç mantıklı değil. Aslında kafana bile girmiyorlar. Belki de günün ilerleyen saatlerinde ne yapacağınızı ya da komik video klipler izleyeceğinizi düşünüyorsunuz. Her öğrencinin bir kısmı odaklanmayı kaybederken, bu her zamanki deneyiminizse doğru yerdesiniz.
 


2- Ödevler dünyanın sonu gibi hissediyorum
Yanlış Bölümde Öğrenim Öğrenim Gördüğünüzü Anlamanın 4 Yolu! 2Tamam, yani herkes bir dereceye kadar ödev ile mücadele ediyor, fakat çoğu öğrenci en azından biraz onlardan zevk alıyor. Kurs ödevlerini bitirme imkansız bir görev gibi hissediyorsa ve kendinizi oturup biraz gerçekte ne olduğunu görmeye zorlayamıyorsanız, o zaman yanlış bir ödev ile uğraşırsınız. Her öğrencinin hayatında tembel ve sıkıcı günler vardır, ancak hiçbir şey mantıklı gelmiyorsa ve kendinizi her zaman bir şey yapmaya zorlamak zorundaysanız, kurs seçiminizi yeniden gözden geçirmek isteyebilirsiniz.
 


3- Söyleyecek hiç sözünüz yoksa!
Yanlış Bölümde Öğrenim Öğrenim Gördüğünüzü Anlamanın 4 Yolu! 3
Arkadaşlarınız belirli bir sınıfa ulaşmak için harcadıkları herculian çabası, rekor sürede bir bölümden nasıl geçtiklerini veya en zor soruları hangi sınav sorularını buldukları hakkında konuşmak isteyebilirler. Kursunuzla ilgili konuşmalara katkıda bulunacak hiçbir şeyiniz yoksa, öğretmenlerden şikayet bile etmiyorsanız, o zaman bunun sizin alanınız olmadığını anlamalısınız. Siz başka birinin evinde misafirsiniz. Orada uzun süre kalmak ister misin?
 


4- Mutlu değilseniz!
Yanlış Bölümde Öğrenim Öğrenim Gördüğünüzü Anlamanın 4 Yolu! 4Çalıştığınız şeyden memnun değilseniz, yaşamınızın diğer tüm yönlerini yansıtacaktır. Genel olarak mutlu olmazsınız ve sizi üzmek çok az zaman alır. Ruh haliniz rastgele değişecek ve etrafta olmak çok eğlenceli olmayacak. Bu, zaman içinde artmaya devam eden hayal kırıklığının ve hayal kırıklığının bir sonucudur, çünkü yaşamınızda kesinlikle bir şey doğru değildir. Bir değişiklik yapmanın zamanı geldi mi?

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..