Blog

Yapay Zeka ve Robotik Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Yapay Zeka ve Robotik Hakkında Bilmeniz Gerekenler!

Yazılım, gün geçtikçe etki alanını genişletmeye devam ediyor. Eskiden butonlar sayesinde kullandığımız akıllı cihazlarımızı aktif hale getirmek için bir bakışımız dahi yetebiliyor. 

Öte yandan yapay zeka, sürekli olarak tartışmalara sebep oluyor olsa da ortaya çıkan ürünler ile birlikte ciddi anlamda heyecan yaratmıyor değil. Peki bu yapay zekanın bir sınırı olacak mı? Ya da bugüne dek yapay zeka ile gerçekleştirilmiş birkaç farklı çalışmaya gelin birlikte göz atalım.Yüz Tanıma: Akıllı Bir Geleceği Görselleştirme
yapay zeka ve robotik hakkında bilmeniz gerekenler! 1

Profesör Xiaoou Sean Tang, bilgisayar görme, örüntü tanıma ve video işleme konularında araştırmalara öncülük ediyor. Ekibi, dünyanın en yüksek% 99,15 doğruluğunu elde eden ve insan gözünün doğruluğunu aşan yeni bir yüz tanıma sistemi geliştirdi. Bu teknoloji güvenlik, kolluk kuvvetleri, internet, eğlence ve diğer alanlarda çok sayıda önemli uygulamaya sahiptir. Bu çalışma, Profesör Tang'a, dünyanın en değerli AI tek boynuzlu atı tek boynuzlu atı olan SenseTime'ı bilgisayar vizyonu ve derin öğrenmeye odaklanmış, 1,6 milyar ABD dolarından fazla ve 4,5 milyar ABD dolarının üzerinde bir değerle kurmaya itmiştir.

 AI-destekli Kanser Tanısı: Kanser Bulmak İçin Keskin Gözler
yapay zeka ve robotik hakkında bilmeniz gerekenler! 2
Profesör Pheng-Ann Heng, BT taraması ve histopatolojik görüntüleri kullanarak etkin bir tanı sunmak için otomatik bir tıbbi görüntü işleme teknolojisini kullanan yenilikçi bir yapay zeka sistemi geliştirmiştir. Derin öğrenme algoritmaları kullanan sistem, Hong Kong’un en yaygın iki kanserinde, akciğer kanserinde ve meme kanserinde, yüksek doğruluk oranlarıyla onaylandı.
 


 

Tıbbi Robotik: Hassas Cerrahi Çubuğunu Yükseltmek
yapay zeka ve robotik hakkında bilmeniz gerekenler! 3
Chow Yuk Ho Yenilikçi Teknoloji Teknoloji Merkezi, robotik uygulamaları tıpta uygulamak ve ilerletmek için araştırmalar yürütüyor. Uzmanlığı robotik minimal invaziv ve endoskopik cerrahi üzerine olan Profesör Philip Chiu, endoskopik submukozal diseksiyonun performansı için yeni bir esnek robot endoskopi sistemi icat etti

 


 

 


Özerk Sürüş Teknolojileri: Tekerleği ve Rafı Kaldır
yapay zeka ve robotik hakkında bilmeniz gerekenler! 4
Profesör Yun-Hui Liu, endüstriyel, tıbbi ve hizmet uygulamaları için robotik ve otomasyon teknolojilerinde ilerlemede CUHK T Taş Robotik Enstitüsü'ne liderlik ediyor. Enstitü, endüstriyel araçların yarı kapalı ortamlarda ağır yükleri yüksek hassasiyetle taşımak ve kaldırmak için özerk sürüş teknolojileri geliştirmiştir. Bu teknolojiler, özerk paletli forkliftler, kaldırma forkliftleri ve traktörler gibi bir dizi ticari ürüne yol açmıştır.

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..