Blog

Yaratıcılığınızı pekiştirmeniz İçin 5 Öneri!

Yaratıcılığınızı pekiştirmeniz İçin 5 Öneri!

Yaratıcılık, hayal gücünden beslendiği için zihnimizin çoğu zaman boş olması gerekir. Çalışırken ise zihnimizin boş olması pek mümkün olmayabilir. İşte durum böyle olunca da uzun süre aynı ekrana bakmaktan ziyade yapmamız gereken başka şeyler bizi tazeleyebilir , daha sağlam şeyler ortaya koymamızı sağlayabilir ve bu da bize mutluluğu verebilir. 

Yaratıcılığınızı arttırmak istiyorsanız, çalışmalarınızda bu adımlara özen göstermenizde fayda var.


Mola Verin


İşverenler genel olarak tezcanlılardır. Yani verilen bir görevin hemen yerine getirilmesini isterler. Hatta yemek için ayrılan süre bile bu konuda bazen can sıkıcı gelebilir ama takılmayın.Çünkü bu her zaman böyledir. Ancak bir işi çabuk yapmak değil, doğru yapmak marifettir, aklınızdan çıkarmayın. Küçük molalar vererek çalıştığınızda hem daha keyifli, hem de daha yaratıcı ve isteyerek çalışacaksınız, bizden söylemesi. Bahsettiğimiz molalar yarım saatlik molalar değil elbette. İhtiyacınız olan süre maksimum 10 dakika. 

 


 

Yürüyün

Gün boyunca saatlerce oturan bir bünyenin artık bir şeyler yaratması mümkün olmaz. Yaratıcılığınızı arttırmak istiyorsanız, yürüyeceksiniz. Sürekli oturarak çalışmak beyninizi daha çok yormanıza sebep oluyor. Vücudunuzun oturmanın etkisiyle ağrıdığını ve size sinyal verdiğini hissettiğiniz anda yapacağınız 6 dakikalık ofis içi bir yürüyüş sizi bütün dertlerden kurtaracak, garanti ediyoruz.

 

 

Etrafınız Yeşil Olsun

Doğada olmak, hatta doğa fotoğraflarına bakmak bile sizi stresten uzaklaştırır. Yaratıcılığınızı ve beyin gücünüzü arttırmak istiyorsanız etrafınızı yeşille donatın. Belki iş yeriniz binalar arasında ya da home office çalışıyorsunuz, o zaman da yapmanız gereken masanızı küçük çiçeklerle donatmak. 

 Biraz Kestirin

Kısa uykular, beynimizin uyanıkken sürekli açık tuttuğu bölümlere mola verdirtiyor. Aslında uykuya dalma hissini tam olarak yaşamasanız bile, gözlerinizi kapatıp beyninizi dinlendirmeniz yeterli olacak. Bunu yaptığınızda daha da sersemlemiş hissetmemek için 30 dakika ile sınırlı tutmalısınız. 

 Arkadaşlarınızla Takılın

Uzun ve yorucu ya da okul günlerinden sonra hemen koşa koşa eve dönmek doğru bir yol değil. Günümüzün koşturmalı hayatında bir noktadan sonra hayatınızın sadece okul-ev ya da iş-ev olduğunu farkedersiniz. Bu durumu engellemek için mümkün olduğunca arkadaşlarınızla zaman geçirin. Havadan sudan konuşun, olabildiğince muhabbet edin ama asla iş konuşmayın. 

 

 

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..