Blog

UniverList yasar üniversitesi okumak için sebep

Yaşar Üniversiteli Olmak için 8 Sebep

1. Ulaşım kolaylığı

Yaşar Üniversitesi, İzmir'in öğrenci dostu ilçelerinden biri olan Bornova'da olmasıyla metro otobüs gibi ulaşım araçlarına ulaşılması en rahat üniversitelerinden biri. Çevredeki ilçelerden toplu taşıma araçlarıyla ortalama 30 dk. içinde kampüse ulaşabilirsin.

2. Dil eğitimi

Hazırlık yabancı dil eğitimi alanında Türkiye'nin ilk akredite yükseköğrenim kurumu olan Yaşar Üniversitesi'nde İngilizce eğitime önem verilmektedir. Hukuk veya Sanat Tasarım Fakültesi öğrencisi olacaksan eğer eğitim dili %30 İngilizce, diğer fakülteler için eğitim dili %100 İngilizcedir. Eğitim dili yüzdesi ne olursa olsun Hazırlık okumak zorundasın. Fakat Meslek Yüksekokulu ve Adalet Meslek Yüksekokulu seçeceksen isteğe bağlı Hazırlık Eğitimi alabilirsin. Hazırlık sınıfının sonunda çeşitli dallarda verilen Oscar Ödülleri'ne de katılabilir, hatta sen de bir ödüle sahip olabilirsin.

3. Yurt dışı olanaklarıYaşar Üniversitesi Avrupa Komisyonu tarafından 2012 yılında Erasmus Yoğun Program Projelerinde Başarı Öyküsü olarak seçilen tek Türk üniversitesidir. Şimdiye kadar 7000' den fazla öğrenci göndermiş olan Uluslararası Programlar Ofisi öğrencileri tercih ettikleri partner okullara yönlendiriyor ve öğrencilerin dönemlik olarak başka bir ülkede eğitimlerini devam ettirmelerine ve öğrencilerin seçimlerine ve önerilerine büyük destek vermektedir.

4. Çevredeki sosyal imkanlar

 

Kampüsün herhangi bir kapısından çıkıp hangi yöne doğru gidersen git, çeşitli konseptlerdeki kafelerde sosyalleşebilirsin.

5. Ferah yurt odalarıYaşar Üniversitesi Öğrenci Yurdu banyo hariç çift kişilik(17 m2) ve 3 kişilik(21 m2) oda alternatifleri ile yaklaşık 400 öğrenciye hizmet vermektedir. Eğitimin süresince, güvenli, huzurlu, eğlenceli ve rahat bir ortam bulabilirsin. Deprem yönetmeliğine uygun olduğunu belirtmekte de yarar var.

6. Kısmi zamanlı çalışma

Yaşar Üniversitesi'nde ders saatleri dışındaki boş zamanlarınızda ilgi ve yeteneklerinize uygun geçici işlerde görev alarak belirli bir oranda bütçenize katkı sağlayabilirsin. 2016 - 2017 itibariyle saat ücreti 5 TL olup, eğer haftada 15 saatinizi ayırabilirsen haftanın 3 günü de ücretsiz öğlen yemeği yiyebilirsin.

7. Sosyal etkinlikler

Kültür sanat adına eğitim yılı içinde birçok etkinlik düzenleniyor. Güvenli ve bir o kadar ferah bir ortamda eğlenmek, bir şeyler edinmek ve arkadaşlarınızla paylaşmak adına çok fazla seçenekle karşılaşmanız mümkün.

8. Spor Dostu Üniversite

Türkiye UniLig şampiyonu basketbol, voleybol, amerikan futbolu takımları bulunmakta. Kapalı Spor Salonu ve Fitness merkezi oldukça güzel. Kampüs içerisinde de bisikletinle dolaşabiliyorsun. 

Kampüs içinde sigara içilmemesi en sevdiklerimizden.

UniverList ekibi olarak üniversite öğrencilerinin ülkenin ve içinde bulundukları toplumun güncel durumundan haberdar olmasını destekliyoruz. Yaşar Üniversitesi'nde de öğrencilerin her alanda katılabilecekleri konferanslar, sempozyumlar, paneller mevcut.

Aynı zamanda kültürel etkinliklere de fazlasıyla önem veren Yaşar Üniversitesi'nde çok sayıda konser, film festivalleri ve birçok dalda spor turnuvaları düzenlenmekte.

Bu arada yalnız değilsin, Yaşar Üniversitesinin son 3 senede üst üste Ege Bölgesinde en çok tercih edilen Vakıf Üniversitesi olduğunu söylemiş miydik?

 

Detaylı etkinlik listesi ise buradahttps://www.yasar.edu.tr/etkinlikler/2018

Yaşar Üniversitesi Aday Bilgi sayfasına ise buradan ulaşabilirsin.
 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..