Blog

Yaşar Üniversiteli Olmak için 8 Sebep

Yaşar Üniversiteli Olmak için 8 Sebep

1- Başarılı akademik kadro!
Yaşar Üniversiteli Olmak için 8 Sebep 8
Üniversiteler ile ilgilli tercih aşaması söz konusu olduğunda, sadece öğrencilere sunulan sosyo kültürel aktiviteler değil, onları meslek hayatına hazırlayacak olan akademik kadroların donanımlı olması da oldukça önemlidir.

Örnek vermek gerekirse; Yaşar Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Arif Hepbaşlı, Türkiye Bilimler Akademisi (TÜBA) 55. Genel Kurulunca, ülkemizin önde gelen bilim insanlarının yer aldığı “TÜBA asli üyeliğine” seçildi. Prof. Dr. Hepbaşlı, 2 yıldır da TÜBA Enerji Çalışma Grubu’nda yer alıyordu.

 
 


2-Kolay ulaşım

Kampüsünün konumu sayesinde, ulaşım konusunda üniversiteye ulaşmakta kesinlikle problem yaşamazsınız. İzmir’in hemen hemen her ilçesinden toplu taşıma araçları vasıtası ile kısa sürede kampüse ulaşabilirsiniz. Kampüsün hemen girişinde yer alan Bölge Metro İstasyonu, kampüsün iki girişinden sürekli olarak geçmekte olan gerek halk otobüsleri gerekse de dolmuşlar ile ulaşımınızı kolayca sağlamanız mümkün.
 


3- Girişimci Dostu!
Yaşar Üniversiteli Olmak için 8 Sebep 7
Yaşar Üniversitesi Minerva Kuluçka Merkezi hayallerinizi gerçeğe dönüştürmeniz için sizlere destek oluyor, öğrenciyken diğer yandan projelerinizi de hayata geçirebiliyorsunuz. Bugüne dek birbirinden başarılı projenin hayata geçtiği Minerva da dilediğiniz zaman uzmanlardan görüş alabilir, girişimcilerle sohbet edebilir ufkunuzu genişletebilirsiniz!


 


4-Sosyal çevreye sahip kampüs
Yaşar Üniversiteli Olmak için 8 Sebep 5
Hem kampüs içinde hem de kampüs çevresinde faaliyet göstermekte olan çeşitli mekanlar sayesinde boş vakitlerinizi arkadaşlarınızla güzel bir şekilde değerlendirebilirsiniz.

 


5-58 ülke 602 yabancı üniversite ve 256 öğrenci
Yaşar Üniversiteli Olmak için 8 Sebep 2
Uluslararası bir üniversite olan Yaşar Üniversitesi’nde sadece Erasmus değişim programına katılan öğrenciler değil, yurt dışından da öğrenim görmeye gelen öğrenciler ile birlikte kendinize yeni kültürler katabilirsiniz.

 


6- Engelsiz Kampüs
Yaşar Üniversiteli Olmak için 8 Sebep 6
Yaşar Üniversitesi kampüsünde, engelli öğrenciler, yardıma ihtiyaç duymaksızın dilediği yerden bir başka konuma kolayca ulaşabilirler.


Ayrıca, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Engelli Öğrenci Komisyonu tarafından; üniversitelerin, Engelli Öğrencilere yönelik vermekte olduğu yükseköğretimin kalitesi ve düzeyi; üniversitenin sağlamış olduğu imkanlar ile üniversite kampüs sınırları içerisinde engelli bireylerin tam, etkin ve eşit katılımını sağlamak için gerçekleştirilen çalışmaların tespiti ve başarılı bulunanların ödüllendirilmesi ve ayrıca kamuoyunda farkındalık oluşturulması amacıyla bu yıl ilk defa aşağıda belirtilen üç kategoride “Engelsiz Üniversite Bayrakları” ve “Engelsiz Program Nişanları” verilmiştir.
Mekanda Erişilebilirlik (Turuncu Bayrak)
Eğitimde Erişilebilirlik (Yeşil Bayrak)
Sosyo-kültürel Faaliyetlere Erişilebilirlik (Mavi Bayrak).
Üniversitemiz, Türkiye’deki 185 üniversite içinden, Eğitimde Erişilebilirlik (Yeşil Bayrak) kategorisinde 7 üniversiteden biri ve Mekanda Erişilebilirlik (Turuncu Bayrak) kategorisinde ise, 16 üniversiteden biri olarak ödüle layık görülmüştür.

 


7-Kültür sanat etkinlikleri
Yaşar Üniversiteli Olmak için 8 Sebep 4
15 yıldır düzenli olarak tertip edilen konserler, sergiler atölye çalışmaları, film festivalleri ve sanatsal performanslar ile öğrencilerin sanat ile iç içe olmasını sağlayan bir üniversitedir.


 


8- 153 sporcu, 47 müsabaka , 23 ulusal derece!
Yaşar Üniversiteli Olmak için 8 Sebep 3
Yaşar Üniversitesi spor faaliyetlerine oldukça fazla önem veren bir üniversitedir. Basketboldan amerikan futboluna, voleyboldan triatlona kadar birçok alanda sporcular emek sarf etmekte ve üniversite de onları desteklemektedir.

Tüm bunların dışında ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız!

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..