Blog

Yaşar Üniversitesi'nde İnşaat Mühendisliği Okumak

Yaşar Üniversitesi'nde İnşaat Mühendisliği Okumak

En eski mühendislik dallarından olan İnşaat Mühendisliği devri bitmeyecek meslek grupları arasında sayılmaktadır. İnsanlığın yaşamı ve barınma ihtiyacı devam ettikçe bu meslekte iş sektöründe yer edinebileceğinizi bilmelisiniz.

Peki İnşaat Mühendisliği Nedir?

Başlanacak inşaat ve yapı projelerinin; çalışmalarını yürüten, geliştiren, hazırlanan projenin inşaat standartlarına uygunluğunu kontrol eden mühendislik dalıdır.

Özellikle son yıllarda teknoloji ve imkanların da gelişmesiyle inşaat sektörü fazla da büyüme kaydetmiştir. Ancak bilinçli büyüme sağlanmadığı takdirde deprem kuşağında yer alan ülkemiz için ölümcül sonuçlar olabilmektedir. Bundan dolayı ülkemizde iyi yetiştirilmiş ve eğitilmiş İnşaat Mühendislerine ihtiyaç duyulmaktadır.

Bu konuda Türkiye’nin başarılı üniversiteleri arasında yer alan Yaşar Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği bölümünde üstün bir eğitim vermektedir.

Neden Yaşar Üniversitesi – İnşaat Mühendsiliği?

Bilim, sanat ve tasarım kültürünü benimesmiş olan  Yaşar Üniversitesi, yerel ve kültürel olmak üzere toplumun gelişmesi için katkı sağlayacak ve iş dünyasında fark yaratacak öğrenciler yetiştirmeyi kendine misyon edinmiştir. Bu hedef ile aktif kullanılan teknolojiyi harmanlayarak, dayanıklı, sağlam, çevreye daha duyarlı yapılar projelendirilecek böylece sektöre ve rekabete hazır, donanımlı, bilgili mühendisler yetiştirmeyi hedeflemişlerdir.

Yaşar Üniversitesi, alanında uzman akademik eğitim kadrosu, 7/24 yaşayan kampüsü, laboratuvarları, uluslararası imkanları, yabancı dil imkanları ve fikirlerinizi geliştirebileceğiniz ve yaşatabileceğiniz kuluçka merkezi ile tam donanımlı, başarılı mezunlar vermektedir.

Bu bölümden mezun olan öğrenciler;

Kamu kuruluşlarında,

Yapı malzemeleri üreten firmalarda

Taş ve maden ocakalarında,

Yapı denetim şirketlerinde,

Beton santralinde,

Çimento santralinde İnşaat Mühandisi olarak çalışabilir ayrıca,

Özel şirketlerin yol, su, demir yolu, baraj, köprü, tünel, bina veya alt geçit şantiyelerinde kontrol mühendisi, şantiye şefi olarak da çalışabilirler.

Yaşar Üniversitesi ile ilgili daha detaylı bilgi almak için BURAYA

Yaşar Üniversitesi İnşaat Mühendisliği güncel taban puanları için ise BURAYA tıklayabilirsiniz.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.
Özalp TORLAK

Özalp TORLAK

[email protected]

Yaşar Üniverstesi / Yazılım Mühendisliği

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..