Blog

UniverList yasar üniversitesi kampus öğrenci tipleri

Yaşar Üniversitesi'nde Karşılaşabileceğiniz 10 Öğrenci Tipi

1. Her ay saçını marjinal renklere boyayan tip.
 

 

Her üniversitenin yaklaşık her fakültesinde birer örneği olan kız arkadaşlarımız burada da oldukça mevcut. Modaya uydukları için onları kim suçlayabilir?

 

2. Sabahtan akşama kadar sigara alanında oturan tip.


 

 

 

İzmir deki Üniversitenin dumansız hava sahası olma özelliğinden dolayı çoğu arkadaşımız ders aralarını burada geçirirler. "Eee derse girecek miyiz?", "İkinci derse mi girsek?" soruları kaçınılmazdır.

 

3. 7/24 langırt oynayan tip.

Langirt Masasi
 

Okuldaki her kantininin yanında birer langırt masası ve başında hararetli en az 4-5 arkadaşımızın bulunduğunu görebilirsin. Dikkat edilmesi gereken nokta ise her langırt masasındaki öğrenci grubu aynıdır ve kendi masalarını sahiplenirler, başka masalarda oynamazlar.

 

4. Sadece bütünlemelerde görülen tip. 

 

 

Genelde derslerde asla göremediğimiz hatta dersi aldığından bile şüphe ettiğimiz arkadaşlarımız bütünlemelerde belirirler. Geçen seneden beri bütünlemeler kalktığından dolayı şimdi kendilerini hiç göremiyoruz.

Aldığımız bilgilere göre bütünlemeler Yaşar Üniversitesinde kalkmış, fakat bu arkadaşlar final sınavlarının ilk 15 dakikasının müdavimi olmaktan vazgeçmiyormuş.

 

5. Admirals ceketi giyen tip

 

 

Admirals 2013 - 2014 Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Amerikan futbolu 1. lig namağlup şampiyonu ve kalabalık bir takım. O yüzden her köşe başında bir Admirals ceketi karşımıza çıkabilir. Bu çocukların sırtı yere gelmez!

 

6. Sadece ön sırada var olan tip.

 

 

Derslerde sadece ön sırayı tercih ettikleri için bu arkadaşların yüzünü anımsamakta zorluk çekebilirsin. Bir iki soru sorduğunda seninle güler yüzlü fakat mesafeli diyaloglara girerler. Ders aralarında ise nerede oldukları hakkında bir fikrimiz yok.

 

7. Erasmus'dan yeni dönmüş memnuniyetsiz tip.

 

 

Avrupa'da bir dönem okuduktan sonra okula geri dönen arkadaşlarımızı genelde etrafta "Türkiye'ye katlanamıyorum." muhabbeti döndürürken bulabilirsin. Genelde bu tipler ilk gittiklerinde adaptasyon sorunuyla boğuşurlar fakat geldiklerinde o koca dönemin tozpembe geçtiğini öne sürerler.

 

8. Öğretim görevlisi olmaya şimdiden adaylığını koymuş tip.

 

 

Her bölümde en az bir öğrenci ilk seneden kendini bu şekilde belli eder. Bazı derslerde hocaların hareketlerini istemsiz taklit ettikleri veya süregelen zamanda favori hocalarının saç modelini benimsedikleri bile görülmüştür.

 

9. Okul sistemini sürekli irdeleyen eleştirmen tip.

 

 

Okul yönetiminin her öğrenciyi memnun etmesi tabii ki de biraz imkansız. Her okulda olduğu gibi burada da sistemi enine boyuna sorgulayan arkadaşlarımız, neredeyse ayda bir sekreterliğe dilekçe hazırlar veya imza toplama görevini üstlenirler.

 

10. Fizik 1'i asla geçemeyen isyankar tip.

 

 

Okulun özellikle Mühendislik Fakültesi'nin artık ızdırap haline gelmiş dersidir Fizik 1. Yüzlerce öğrencinin tekrar tekrar dersi almasıyla birlikte eğer ortamda Fizik 1'den kalmış öğrenci varsa oldukları yere bir rakı masası kurdurmaları an meselesidir.

 

Sen Fizik-1 i sevdin diye Fizik-2 de seni sevecek mi sanıyorsun?

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..