Blog

myo

Yaşar Üniversitesi'nde Tercih Edebileceğiniz Meslek Yüksekokulları!

Üniversite hayatı söz konusu olduğunda elbette herkes doğrudan 4 yıllık lisans diplomasına uzanmak ister. Kimileri de vardır ki işin teknik boyutuna hakim olmak adında en temelden başlayıp sonrasında bu kariyerini üst seviyeye taşımak ister. İşte tam da bu noktada üniversiteye hazırlanan arkadaşlarımız için Meslek Yüksekokulları ya da bilinen kısaltmasıyla MYO'lar devreye girer. 

Yaşar Üniversitesi, geniş Meslek Yüksekokulları yelpazesi ile birlikte adaylarına hizmet vermeyi amaçlıyor. Bu bölümler hakkınıda detaylı bilgiyi myo.yasar.edu.tr adresinden almanız elbette mümkündür.


Sizler için araştırdığımız meslek yüksekokulu bölümlerinin tamamı ise aynen şöyle;

1-) Finans Bankacılık ve Sigortacılık bölümünde yer alan Bankacılık ve sigortacılık programı. Bu program sayesinde doğrudan bankacılık ve sigortacılık sektöründe ileri düzey bilgiyi edinebilir ve bu sayede rakiplerinizin önüne kolayca geçebilirsiniz. 


2-) Yönetim ve Organizasyon bölümünde yer alan Lojistik Programıdır. Bu bölüm ile lojistik sektörüne giriş yapabilir ve daha sonrasında yine Yaşar Üniversitesi bünyesinde Uluslararası Lojistik Yönetimi bölümüne devam ederek edinmiş olduğunuz bilgiler ile mesleğinizi taçlandırabilirsiniz.

3-) Ulaştırma hizmetleri; bu bölüm ikiye ayrılıyor ve bunlardan bir tanesi Deniz ve Liman İşletmeciliğiolarak karşımıza çıkıyorken bir diğeri de Marina ve Yat işletmeciliği olarak bizi karşılıyor. Bu bölümün iki programa ayrılmasının nedeni de doğrudan amaca hizmet edecek kişilerin daha çabuk saptanmasıdır. 

4-) Bilgisayar Teknolojileri Bölümüne baktığımızda gözümüze Bilgisayar Programcılığı öğrenim programı çarpıyor ve bu bölüm sonrasında yine Yaşar Üniversitesi bünyesinde yolunuza devam ederek yazılım ya da bilgisayar mühendisliğini tercih edip kariyerinize devam edebilirsiniz.

5-) Pazarlama ve ReklamcılıkBölümüne baktığımızda da karşımıza Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı göze çarpıyor. Birçok meslek grubunun temelinin reklama dayandığı günümüzde halkla ilişkiler olmazsa olmazdır!

6-) Gıda işleme bölümünde ise Gıda Teknolojisi Programı yer alıyor ve bu program günümüz koşullarında gıda işleme teknolojilerinin uygulanması ve denetlenmesi konusunda eğitimi amaçlıyor.

7-) Dış Ticaret bölümünde yine kendi adını taşıyan dış ticaret programı yer alıyor ve bu da ihracat ve ithalatları konu alan ve genelinde gümrük mevzuatına bakarak dış piyasa ile rekabetin sağlanabilmesi konusunda stratejileri öğrencilere vermeyi amaçlıyor. Daha sonrasında Uluslararası Ticaret ve Finans bölümü ile ya da Uluslararası Lojistik yönetimi ile birlikte bu programı güncelleyebilirsiniz.


8-) Elektrik ve Enerji Bölümünde ise Alternatif Enerji Kaynakları Teknolojisi Programı dikkat çekiyor.Geleceğe hükmedecek olan nokta atışı bölümlerden bir tanesidir ve bu bölüm nacizane şiddetli tavsiyemizdir. Yenilenen Dünya düzeninde enerji söz konusu olduğunda yenilenebilir olmasına özen gösteriliyor ve bu sektör ülkemizde de canlanmaya başlamış durumda. Yine Elektrik Elektronik Mühendisliğine geçiş yapıp bu konu üzerine üst düzey çalışmalar gerçekleştirebilirsiniz.

9-) Tasarım Bölümünde ise grafik tasarım bölümünü görüyoruz. Grafik Tasarım programı aynı zamanda 4 yıllık bir lisans programı olarak da üniversitelerde yer almaktadır.Bu program 
tasarım disiplini ve program kullanımı bilgileri ile donatarak, tasarımcı adaylarını temel tasarım mantığı çerçevesinde grafik tasarım uygulamalarında sektöre bağlı ihtiyaçlara cevap verebilecek niteliklerle donatmayı hedeflemektedir. 

10-) Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleribölümünde ise Turizm ve Otel işletmeciliği programı yer alır. Bu program dahilinde , üç tarafı denizlerle kaplı bir ülke olduğumuz hesaba katılır ve kış turizmine de elverişli bir yapıya sahip olduğumuzu da söylersek aslında geniş iş alanına sahip olduğunu söyleyebiliriz. 

11-) Mimarlık ve Şehir Planlama bölümü dahilinde , Mimari Restorasyon programı dikkat çekiyor ve bu bölüm de tıpkı Alternatif Enerji Kaynakları Teknolojileri programı gibi gelecekte oldukça fazla söz sahibi olacak alanlardan bir tanesidir. Bu yüzden bu programa doğrudan dahil olup süreçleri önceden takip edebilir ve belki de kalıcı çözümler yaratarak şehir planlanması ve mimari açısından inovatif hareket edebilirsiniz. 

12-) İş Sağlığı ve Güvenliği bölümü tüm çalışanların sağlıklarını sosyal, psikoloji ve fiziksel olarak en üst sevideye tutmayı hedefleyen bir bölümdür. Bölüm hakkında ayrıntılı bilgiye BURADAN ulaşabilirsiniz.

Yaşar Üniversitesi'nde yer alan Meslek Yüksekokulları ve programları hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz daha önceden yazımızda vermiş olduğumuz siteyi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..