Blog

Yazılım ve Bilgisayar Alanında Çalışacaksanız Bu 3 Beceri Hayatınızı Değiştirebilir!

Yazılım ve Bilgisayar Alanında Çalışacaksanız Bu 3 Beceri Hayatınızı Değiştirebilir!

Bu eğitim döneminde ülkemizde de yazılım ve bilgisayar mühendisliği ya da bilgisayar bilimleri gibi bölümlere eğilimlerin oldukça fazla olduğunu yayınladığımız içeriklere göstermiş olduğunuz yoğun ilgiden ve blog yazılarımızı altına bırakmış olduğunuz maillerden anlamış bulunmaktayız ve yeni bir yazı ile karşınızdayız.

Yeni yüzyılın en fazla aranan mesleklerinin belki de başında gelen alan yazılımdır ve her konuda sınır olarak belirlenmiştir. Yani eski dönemlerde iş başvurularında aranan özellikler ofis programlarının kullanımı ile alakalı iken artık yazılım konusuna ne derecede hakimsiniz konusu karşımıza çıkıyor.

Bilgisayarla ilgili becerilerin yüksek talep gördüğü teknoloji çağında, analitik düşüncenin önemi yok sayılamaz.

Sadece yakın gelecekte ilerleyebilecek olan teknolojik evrime rağmen, karar vermenin özü halen yüksek talep görecektir. Karar verme yeteneği veya karar verme stratejisi, hızlı tempolu bir dünyada kararların uygulanmasında çok önemli olacaktır.

Lider, kritik zamanlarda iyi kararlar alabilen, en son söyleyebilecek krizdir. Karar risk alma yeteneği ve acil durumlar için bir plan gerektiriyor. Bir liderin, bir kriz döneminde RACI (sorumlu, hesap verebilir, danışılan ve bildirilen) matrisini uygulama yeteneği, ilgili kuruluşlardaki departmanların optimum şekilde çalışmasını sağlar.Aşağıdakiler 2019 yılının en fazla talep edilen ilk 3 beceridir.
3- Analitik Düşünme
Yazılım ve Bilgisayar Alanında Çalışacaksanız Bu 3 Beceri Hayatınızı Değiştirebilir! 1
Liderlerin önemli, stratejik kararları almak ve uygulamak için sahip olmaları gereken bir beceri. Bu beceri gelecekteki optimum sonuçlarla sonuçlanan karar verme stratejilerini öğretir.2- Yapay Zeka
Yazılım ve Bilgisayar Alanında Çalışacaksanız Bu 3 Beceri Hayatınızı Değiştirebilir! 2
Makine Öğrenmesi, Sınıflandırma Modellemesi, AI, gelecekteki herhangi bir teknoloji alanının özü olacak. Gündelik faaliyetlerde, makineler insanların yerini alacak ve görevlerini veri öncesi beslemeli yapay zekaya dayanarak yerine getireceklerdir.1- Bulut Bilişim
Yazılım ve Bilgisayar Alanında Çalışacaksanız Bu 3 Beceri Hayatınızı Değiştirebilir! 3
Cloud computing, sistem güvenliğini bir üst seviyeye taşıdı. Sunucular için% 99,99 çalışma süresi ile bulut bilişim, bir sektörün büyümesine neden olan maksimum üretkenlik sağlar.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..