Blog

UniverList

YKS Sonuçları Açıklandı! Şimdi Ne Yapmalı? Tercih 101!

Sınava giren arkadaşlar!

Biliyoruz bir yıl boyunca bu sınavın sonucunu görebilmek için çalıştınız. Sonucunuz elinizde ve bu saatten sonra ne yapmalıyım dememeniz adına sizlere güzel bir kılavuz hazırladık. Eğer dikkatli bir takip gerçekleştirirseniz bu tercih döneminin yıldızı siz olabilirsiniz!


1) Prof. Dr. Erhan Erkut’un Tavsiyelerini Okuyun!

MEF Üniversitesi rektör yardımıcısı ,Türkiye’de girişimcilik ve yetkinlik gelişimi konularında aktif olarak çalışmakta olan, öğrenci ve girişimci dostu Erhan Erkut," Üniversiteye Yeni Başlayacak Olan Öğrencilere Öneriler "adlı yazısı


2)Merak Ettiğiniz Şehirlere/Üniversitelere/Bölümlere Göz gezdirin!

UniverList sitemizde yer alan Şehirler/Bölümler/Üniversiteler sayfalarından merak ettiğiniz bölüm, şehir ya da üniversite hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bu sayede dilediğiniz bölümü , dilediğiniz şehirde ve üniversitede belirleyebilirsiniz.

3) Karşılaştır!

Belirlemiş olduğunuz; bölüm, şehir ve üniversiteler arasında mı kaldın? Daha da netleştirmek istiyorsan durma üniversiteleri karşılaştır!

Üniversite karşılaştır fonksiyonumuzla birlikte üniversiteleri her açıdan karşılaştırmayı ve sana sunmayı vaadediyoruz.4) Bloglara göz gezdir!

UniverList Blog bölümünde ilgilendiğin bölüm , şehir ya da üniversiteyle ilgili bilgi dolu blogları bulabilirsiniz. Ve bu bloglar sayesinde tercihlerinizi netleştirebilirsiniz ya da sizler için tavsiye içeren içeriklerden hiç aklınızda olmayan yeni bir bölümü keşfedebilebilirsiniz.5) Kararını verdiysen tercihini yapabilirsin!

Son gelen eklentilerimizden bir tanesi olan Tercih Robotu fonksiyonumuzdan yararlanmanızın sırası geldi. Önceliklerinizi belirlediyseniz, puanınıza göre bir tercih yapabilirsiniz ve bu yapmış olduğunuz tercihlerin kaybolmasını engellemek adına oluşturduğunuz listeyi döküman olarak edinebilirsiniz.


Bunların haricinde yararlanabileceğiniz daha bir sürü fonksiyon ile UniverList üniversite yolunda seni bekliyor!

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..