Blog

YÖK'te 207 Üniversite Rektörüyle "Corona Virüs" Toplantısı Gerçekleştiriliyor!

YÖK'te 207 Üniversite Rektörüyle "Corona Virüs" Toplantısı Gerçekleştiriliyor!

YÖK tarafından gerçekleştirilen acil çağrı ile 207 üniversite rektörü Koronavirüs'le ilgili üniversitelerin durumunu değerlendirmek için bu akşam saat 18:00'de Ankara'ya acil toplantı yapacak.

Dün akşam saatlerinde Sağlık Bakanı tarafından bizzat açıklanan Koronavirüs (Kovid-19) tespit edilmesinin ardından YÖK harekete geçti ve bugün yani 11 Mart 2020 itibariyle acil toplantı kararı aldı.

YÖK toplantısından önce almış oldukları kararları sahip oldukları imkanlar neticesinde online eğitime dönüştüren Bahçeşehir Üniversitesi, MEF Üniversitesi'nin bu açıklamalarına Arel Üniversitesi'nden de destek gelmiş oldu. Daha öncesinde İstanbul Kadir Has Üniversitesi de eğitime ara verdiğini duyurmuştu. Sosyal medya hesaplarından duyuru gerçekleştiren üniversitelerin haricinde diğer üniversitelerin akıbeti ne olacak 18:00'da gerçekleşecek olan toplantı sonrasında belli olacak. 

Öte yandan Sağlık Bakanlığı’yla görüşmelere devam eden 18 milyon öğrencinin okuduğu Milli Eğitim Bakanlığı’nın ise 6-10 Nisan 2020’de yapılması önceden planlanan 2’inci ara tatilin bu aya alınmasının planlandığı öğrenildi.

İMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk da Koronavirüs nedeniyle okulların tatil edilip edilmeyeceği konusunda ortak açıklama yapılacağını söylemişti. Bugün saat 16.00'da  Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un katılımıyla gerçekleştirilecek toplantı sonrası basın açıklaması yapılacak.

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..