Blog

Yönetim Bilişim Sistemleri

Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümünü İzmir’de Okumak!

YKS 2019 heyecanının ardından elbette tercih dönemi devreye giriyor ve herkes rotasını nereye çevirmesi konusunda yavaş yavaş hayallerini şekillendirmeye başlıyor. Geçtiğimiz yıldan itibaren adından sıkça söz ettirmeye başlayan bir bölümden sizlere bahsetmek istedik ve o da Yönetim Bilişim Sistemleri bölümüdür. Tabi bunun en basit sebebi ise eşit ağırlık bölümleri arasında bulunan ve içinde bilgisayar barındıran bir meslek olmasıdır.
 

Peki nedir bu Yönetim bilişim sistemleri bölümü? Avantajları nelerdir? Nerede okumalı? Gelin hep birlikte öğrenelim

Yönetim Bilişim Sistemleri

Bölüm hakkında kısaca bilgi vermemiz gerekirse, adından da çıkarabileceğiniz üzere yönetim ve işletme konusunda iş esnasında karşılaşılan problemlerin bilgisayar yardımı ile çözülmesi adına yetkin kişiler yetişmesini sağlayan bir bölümdür.

Ya da bilinen adıyla Yönetim Bilişim Sistemleri uzmanı yetiştiren bir bölümdür.

Yönetim Bilişim Sistemleri Okumanın Avantajları Nelerdir?

Bu mesleği edinecek olan kişiler iş konusunda oldukça fazla avantaja sahiptir. Bunun nedeni de artık tüm şirketlerin zaman konusunda avantaj sağlayabilmesi adına teknolojiye başvurmaları söz konusu olmaktadır ve bu teknolojilerde bir şekilde problemlerin ortaya çıkması durumu söz konusu olabilir. Bu yüzden her şirketin ihtiyaç duyabileceği öngörülebilir bir gerçektir. 

Eşit ağırlık bölümünden tercih edilebilmesi durumu da aslında psikoloji ve işletme konusunda da eğitim alacak olmaları bu bölümün idari bilimler fakültesinde yer almasını sağlıyor.


Nerede Okumalı?

İzmir, özellikle son yıllarda bilgisayar temalı bölümlerde oldukça ön plana çıkan bir şehrimizdir ve bu başarının arkasında Yaşar Üniversitesi’nin payının azımsanamayacak seviyede olduğunu belirtmemiz elbette mümkündür. Bu yüzden de Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü konusunda da eğer tercih gerçekleştirmeyi düşünüyorsanız ve aklınızda yer alan şehirlerden bir tanesi İzmir ise Yaşar Üniversitesi bu konuda size oldukça cazip gelecektir.

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.
Özalp TORLAK

Özalp TORLAK

[email protected]

Yaşar Üniverstesi / Yazılım Mühendisliği

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..