Blog

yönetim bilişim sistemleri

Yönetim Bilişim Sistemleri Okumak!

YKS 2019 tercih döneminin başlaması ile birlikte oldukça fazla merak edilen bölümlerden bir tanesi de Yönetim Bilişim Sistemleri bölümü oldu. 

Peki nedir bu Yönetim bilişim sistemleri bölümü? Ne iş yaparlar ve iş olanakları nelerdir? Gelin hep birlikte bir göz atalım.

Yönetim Bilişim Sistemleri Nedir ?


Yönetim Bilişim Sistemleri; bilgisayar aracılığı ile edinilen bilgiler sayesinde yönetim ve işletme konusunda karşılaşılan sorunları çözmeyi amaçlayan bir departmandır. Bu bölümden mezun olan kimselere yönetim bilişim sistemleri uzmanı denir.


Yönetim Bilişim Sistemleri Uzmanları Ne İş Yapar ?

• Hedeflere ulaşmak için kısa ve uzun dönemli planlar oluşturur,
• Yönetim bilişim sistemleri birimlerinde sistemin alt yapısını planlar,
• Sistem için gerekli donanım, yazılım ve personeli belirler ve bunların teminine çalışır,
• PC bilgisayar sistemini ve gerektiğinde Network ağ sistemini kurar,
• Sistemlerin çalışması sırasında karşılaşılan sorunları ve eksiklikleri saptayarak çözüm yolları bulur ve teknolojideki gelişmeleri izleyerek donanım ve yazılımları güncelleştirir.

Yaşar üniversitesi ybs bölümü

Bu mesleği edinecek olan kişiler iş konusunda oldukça fazla avantaja sahiptir. Bunun nedeni de artık tüm şirketlerin zaman konusunda avantaj sağlayabilmesi adına teknolojiye başvurmaları söz konusu olmaktadır ve bu teknolojilerde bir şekilde problemlerin ortaya çıkması durumu söz konusu olabilir. Bu yüzden her şirketin ihtiyaç duyabileceği öngörülebilir bir gerçektir. 

Eşit ağırlık bölümünden tercih edilebilmesi durumu da aslında psikoloji ve işletme konusunda da eğitim alacak olmaları bu bölümün idari bilimler fakültesinde yer almasını sağlıyor.

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..