Blog

Yüksek Öğrenim Hedeflerinize Ulaşmanıza Nasıl Yardımcı Olur?

Yüksek Öğrenim Hedeflerinize Ulaşmanıza Nasıl Yardımcı Olur?

 Eğitim, büyümenin, istikrarın ve sağlıklı bir ekonominin sağlanmasına yardımcı olur. Ancak bireyler için yükseköğretim, öğrencilerin hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için eşit derecede önemli bir rol oynamaktadır. Bu yüzden de yükseklisans ve üzeri alacağınız eğitim seviyeleri sizlere mutlaka faydalı olur
 

Son sınıf öğrencisiyseniz veya çoktan mezun olduysanız, kesin olarak birkaç kez bu soruyla karşılaştınız. Aileniz soruyor, arkadaşlarınız soruyor. " Neden bir yüksek lisans için başvuruyorsunuz?"

" Neden bir yüksek lisans için başvuruyorsunuz?" Bu, çoğu öğrencinin lisans derecesini tamamladıktan sonra, bir Yüksek Lisans programının gerçekten de kariyer hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için en iyi seçenek olup olmadığından emin olmalarını istediği bir sorudur. Hem harç ücretindeki maliyet hem de fazla mesai süresi, bunun hafifçe alınmaması gereken bir karar olduğu anlamına gelebilir.

Bu nedenle, yüksek lisans derecesine başvurmak için geçersiz kılma nedenlerinizin kesin olarak oluşturulması esastır. Aşağıda, yüksek lisans düzeyinde öğrenim görmek için en yaygın nedenlerden biri olan 10'un bir listesi bulunmaktadır. Alanınıza ve zihniyetinize bağlı olarak, yüksek lisans derecesi için başvurmanın sizin için en iyi adım olup olmadığına karar vermenize yardımcı olması gerekir.

1- Geleceğinize yatırım yapın
neden yüksek lisans yapmalıyım?
Lisansüstü okula başvurmadan önce gelecekteki kariyeriniz için kesin bir plan yapmak kesinlikle gerekli olmasa da, kesinlikle yardımcı olur. Bunun nedeni, lisans okulunun sıklıkla profesyonel eğitimin akademik versiyonu olarak hareket etmesi, öğrencilerin doğru kariyer ve becerilere sahip olmalarını, arzu ettikleri kariyerlere atlamaya hazır olmalarını sağlar. Her iki durumda da, yüksek lisans okuluna başvuran öğrenciler gelecekteki gözleriyle bunu yapmalı, daha fazla çalışmayı kendi potansiyellerine bir yatırım olarak görmelidir - ve sadece öğrenci yaşamının sonunu ertelemek için bir yol olarak görmemelidir.
 2- Günümüz iş piyasasında fark edilmek

neden yüksek lisans yapmalıyım?
Her zamankinden daha fazla insan bugün yüksek lisans derecelerine kaydoluyor ve bu nedenle, yalnızca bir lisans yeterliliği, bazen eşit veya daha fazla eğitimli adaylarla birlikte fark edilmenizi sağlayamıyor. Günümüzde üniversite eğitimi, lüksten ziyade bir geçiş ayini olarak görülmekte ve şu anda yüksek lisans derecesine sahip olan işgücünün% 11’i (yalnızca lisans derecesine sahip olanlar, belli bir lisans seviyesine sahip işverenleri temyize götürmekte zorlanmaktadırlar) Endüstriyel.

 3- Çıkarlarınızı daha derinlemesine takip edin
neden yüksek lisans yapmalıyım?
Lisans derecelerinin çoğu, öğrencilere kişisel ilgi modülleri seçme fırsatı vermesine rağmen, bir Yüksek Lisans derecesi bunu çok daha fazla yapar. Sizi derinden ilgilendiren bir alanla ilgili düşüncelerinizi ve fikirlerinizi geliştirmek için bağımsız araştırma yapmanız beklenir. Müfredat dışı etkinliklere ve toplantılara katılmak, konuk konuşmacılardan ve öğretim görevlilerinden duymak ve çoğunlukla bire bir denetlemeden yararlanmak, konunuzla çok yönlü olarak ilgilenmek için birçok fırsat sağlar. Tutkulu akademik ilgi alanlarına sahip birçok öğrenci için, yüksek lisans derecesinin değerini sorgulamaya çok az ihtiyaç vardır; Bu deneyimin kendisi bol miktarda memnuniyet sağlar.
 4- Dünyanın bilgisine katkıda bulunmak
neden yüksek lisans yapmalıyım?
Herhangi bir alanda, profesyonel olarak veya akademik olarak dünyaya katkıda bulunmaya istekliyseniz, konunuzu içten dışa tanımanız gerekecektir - ve bu bir Master derecesi ile başlar. ABD'deki Case Western Reserve Üniversitesi'nde yüksek lisans öğrencisi olan Kylie Rochford, yalnızca bir öğrenci değil, katılımcı olma arzusunun, yüksek öğrenime devam etme konusundaki ana motivasyonlarından biri olduğunu açıkladı: “Lisans çalışması, varolanları anlama fırsatını verdi. alanımdaki bilgi. Lisansüstü okul bana bu bilgiye katkıda bulunma fırsatı veriyor. ”
 5- Bağlantıları yap
neden yüksek lisans yapmalıyım?
Lisans düzeyinde öğrenci yaşamı sosyalleşme, geç yatma ve kütüphanede tek başına tıkınma ile yaygın bir şekilde ilişkilendirilirken, lisansüstü okul, profesyonel olarak insanlarla bağlantı kurmaktan ibarettir - sadece diğer öğrenciler için değil, öğretim üyeleri de. Bir üniversite öğrencisi olarak yıllarca kampüs kütüphanesinin en karanlık köşesinde kendinizi kilitlemiş olabilirsiniz, ancak bir usta öğrencisi olarak bir profesyonel gibi ağ kurmayı ve “insan becerilerinizi” geliştirmeyi öğrenmeniz gerekir. Kulağa korkutucu geliyorsa, ağın kirli bir kelime olması gerekmediğini unutmayın! Profesyonel dünyada ağ oluşturma, ayaklarınızı kapıya sokmanın, benzer insanlarla profesyonel bir bağlamda bağlantı kurmanın ve kendi bilgi, beceri ve kariyerinizi işbirliği, tartışma ve geliştirme yollarını bulma yoludur.
 6- Finansal beklentilerinizi iyileştirin
neden yüksek lisans yapmalıyım?
Yüksek kazanç potansiyeli yüksek lisans derecesine kaydolmanın en çok nedenlerinden biridir ve bu ana sürücünüz olmasa bile, ilave bir teşvik sağlama olasılığı yüksektir. Lisans derecesine sahip bir kişiye kıyasla, mali beklentiler her zaman fazla oluyor. Yani ortalama bir lisans mezunun başlangıç maaş beklentisi 3000 civarı iken yüksek lisans mezunu bir kişinin beklentisi 5000 den başlar. Ve bu sadece ekstra!
 7- Akademik tanınma

neden yüksek lisans yapmalıyım?Grad school, teorileri ve fikirleri araştırmak ve keşfetmek için kararlı bir forum sunar.Dereceniz boyunca özellikle istisnai herhangi bir araştırmayı yürütürseniz, akademik topluluğun bu başarısı için kabul edilebilir - belki de bir konferansta makalenizi sunmaya, bir araştırma projesine katkıda bulunmaya veya bir parçada akreditasyon almaya davet edilebiliyorsanız, bir dergide yayınlanan çalışmaların. Uluslararası tanınma, araştırmalarına devam edenler için de bir olasılıktır; Eğer bu rotayı takip edersen, bir gün kendi alanında önemli bir uzman olabilirsin.
 8- En iyisiyle çalışın

neden yüksek lisans yapmalıyım?
Yüksek okulda, hem fakülte üyeleri hem de konferans salonunun önündeki misafir uzmanlar ve etrafınızdaki yüksek lisans öğrencileri dahil olmak üzere, alanınızdaki önde gelen düşünürlerle çevrili olacaksınız. İnsanlarla çalışırken ilham alıyor ve saygı duyuyoruz, motive olmak ve çok çalışmak çok daha kolay. Tüm bu yetenekli insanlara ek olarak, potansiyel olarak, spektral görüntüleme tarayıcıları veya nanoteknoloji sistemleri gibi alanınızda kullanılan en son teknolojiler ve son teknoloji ekipman dahil olmak üzere mükemmel malzeme kaynaklarına erişiminiz olmalıdır.
Geri bildirim gönder

 

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..