Blog

Yurt Dışında Eğitim İçin Öğrenciler Tarafından Tercih Edilen En İyi 10 Ülke!

Yurt Dışında Eğitim İçin Öğrenciler Tarafından Tercih Edilen En İyi 10 Ülke!

QS Wolrd University Rankings tarafından yayınlanan bu listeyi sizlerle buluşturuyoruz. 20.000'den fazla uluslararası öğrenciyle gerçekleştirilen anketin sonuçlarına dayanarak ortaya çıkartılan sonuç aşağıda yer alan 7 faktör konusunda belli bir listenin ortaya çıkmasına yardımcı oldular.

Sıralamalar şu 7 faktöre dayanıyor:

Yeni bir kültürü deneyimlemek
Kariyer hedeflerine ulaşmak için
Macera yaşamak
Yeni arkadaşlar edinmek / profesyonel ağ geliştirmek
Yüksek kaliteli öğretime erişmek
Ücretsiz ders çalışmak
Vize almak


10-Avustralya
Öğrenciler tarafından en fazla tercih edilen 10 ülke! 10

Dünya sıralamasında 10. sıra, Vegemite, kangaroos ve koalas - Avustraylya! Dünya çapındaki ilk 100'deki üniversitelerinden 6sı ile, eğitim için en iyi ülkeler için tüm dünyada etkileyici bir ülke oldu.

Öğrencilerin sınıf dışında da eğlenebilecekleri çok şey söz konusu! Sidney, Melbourne ve Brisbane gibi büyük şehirlerin yanı sıra, Avustralya, yağmur ormanları ve çöllerinden dağlarına ve su altı ekosistemlerine, karada ve okyanusta çeşitli hayvan ve vahşi yaşamı kendine çeken habitatları bakımından eşsizdir. Avustralya'yı macera için derecelendirdiğimizde nedenini görmek çok kolay! İster Outback'e bir gezintiye çıkın, ister Büyük Okyanus Yolu üzerinde bir gezintiye çıkın veya Büyük Bariyer Resifi'nin derinliklerine dalın, Avustralya'da herkes için bir şeyler var!9-Fransa
Öğrenciler tarafından en fazla tercih edilen 10 ülke! 9

Şık, nefes kesici Fransız Rivierası ve büyüleyici Notre-Dame Katedrali gibi birçok cazibe merkezi arasında yer alan bir ülke olarak Fransa, çoğu insanın listesinin başında yer almaktadır. Prestijli bir eğitim sistemi ve seçilebilecek 3.500'den fazla yükseköğretim kurumu ile gittikçe daha fazla sayıda öğrenci bu tarihi ve büyüleyici ülkeyi çalışmayı düşünüyor. 

 


8-İsviçre
Öğrenciler tarafından en fazla tercih edilen 10 ülke! 8

İsviçre'de eğitim alın ve dünyanın en mutlu vatandaşlarından arasına katılın! İsviçre'nin size sunacak çok şeyi var. Eğitimde, kalite öğretiminde dünyada 2., kariyer hedeflerinde ise 6. sırada yer alıyor. Küçük bir ülke için oldukça etkileyici, özellikle de dünyanın en yüksek puan alan üniversitelerinden ikisine sahip! Sınıf içinde, eleştirel düşünme, etkileşimli öğrenme ve aktif tartışma, öğreniminizin merkezinde olacak ve sizi hangi kariyerde seçeceğinizle ilgili olarak size götürecek beceriler sağlayacaktır. Çalışma aralarında İsviçre Alplerinin ihtişamında kayak yapmaya hazırlanın, görkemli masal kalelerinde dolaşın ve bulabileceğiniz en lezzetli çikolatanın tadına bakın! Neden İsviçre'ye gitmiyor ve bu çarpıcı, güvenli ve tatlı dolu cennette bir derece kazanmıyorsunuz!


7-Hollanda
Öğrenciler tarafından en fazla tercih edilen 10 ülke! 7

# 7'de, Hollanda ayrıca öğretim kalitesi için küresel olarak 3. ve kariyer hedefleri için 4. sırada yer almıştır. Böyle küçük bir ülke için, dünyanın ilk 100'ünde sekiz üniversite olması etkileyici bir başarıdır! İngilizce öğretilen 2.000'den fazla üniversite programından birini seçin ve sizi yaşam becerileriyle geliştirecek etkileşimli ve öğrenci merkezli bir öğretme tarzının tadını çıkarın! Birçok uluslararası öğrenci burada çalışmayı seçti ve ülke çok çeşitli bir uluslararası topluluğa sahip. Mezun olduktan sonra da birçok mezun ülkede kalmayı tercih ediyor. Mükemmel hükümet girişimleri bu konuda önemli bir rol oynamasına rağmen, aynı zamanda lale festivallerinin muhteşem güzelliğini, Rembrandt ve Van Gogh'un evinden sanatsal sunumlarını ve ilerici, sağlıklı ve dengeli evlerini geride bırakmak istememeleri olabilir. Hollandalı'nın yaşam tarzı.


6-Kosta Rika
Öğrenciler tarafından en fazla tercih edilen 10 ülke! 6

Kosta Rika, küresel sıralamada güçlü bir 6. numarada geliyor. Vahşi manzaraları ve keşfedilmesi gereken sporları sayesinde ülke, arkadaş bulmak için de güzel bir tercih. Kosta Rika, çok gururlu ve barışçıl bir nüfusa ev sahipliği yapan canlı bir millettir ve dünyadaki en mutlu ülkelerden biri olarak bilinir! Belki de ülkenin ürettiği tanınmış gurme kahve çekirdekleri, Kosta Rika'lıların peşinden koştukları ya da tamamen başka bir şeyi yaşamaya dair harika ‘Pura Vida’dır. Seçebileceğiniz 60'ın üzerinde üniversite, ülke genelinde eğitime büyük saygı ve uygun yaşam masrafları ile Kosta Rika, derecenizi almak için de harika bir yer!


5-Meksika

Öğrenciler tarafından en fazla tercih edilen 10 ülke! 5
Meksika, muhteşem iklimi, düşük yaşam maliyetleri ve misafirperver halkı nedeniyle sürekli olarak gurbetçilerin gözdesi. Çalışmak ve yaşamak için mükemmel bir yer; arkadaşlar bulmak için dünyada etkileyici 1 numaraya ve macera için 3 numaraya geliyorlar. Ülkenin sunduğu modern kültürel ve sanatsal mirasın tadını çıkarırken, eski Azteklerin ve Mayaların sırlarını keşfedin! Kültür için dünya çapında 10. sırada, hayal kırıklığına uğramayacaksınız! Şehirlerin dışında ayrıca keşfedilecek 35 UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne ek olarak, trek dağlarına, keşfedilecek plajlara ve keşfedilecek yağmur ormanlarına sahip olacaksınız! Yeni bir dil öğrenmek, otantik enchiladaların tadını çıkarmak ve Dia de Los Muertos'un heyecan verici şenliklerini tecrübe etmek için bu fırsatı kullanın ve yurtdışındaki eğitiminizi hatırlamak için yurtdışına çıkın!


4-Kanada

Öğrenciler tarafından en fazla tercih edilen 10 ülke! 4
Dünyanın en eğitimli ülkesi olan Kanada, en iyi üniversitelere gururla sahiptir ve eğitim kalitesi için dünyada 4., kariyer hedefleri için ise 8. sıradadır. Konferans salonunun dışında, Niagara Şelalesi'nin güzelliği ile uzaklaştırabilir, büyüleyici ulusal parklardan birine girebilir veya Churchill'de bir kutup ayısıyla tanışabilirsiniz! Çeşitliliği ve kapsayıcı değerleri ile tanınan bir ülke olarak, Kanada'da yurtdışında eğitim almanın ayarlanması kolay olacak ve yerel halkın keyif aldığı yüksek yaşam standardını deneyimleyeceksiniz. Kanada, uluslararası alanda yaşamak ve okumak için en iyi ülkelerden biri olarak kabul edilmektedir, bu nedenle ne bekliyorsunuz?3-Tayland
Öğrenciler tarafından en fazla tercih edilen 10 ülke! 3

Muhtemelen Tayland'ın tatil için harika bir yer olduğunu duymuşsunuzdur, ancak bir sonraki yurtdışı eğitim belgeniz olabilir mi? Dünyadaki 3 numaralı yurtdışı eğitim hedefimiz (ve Asya'daki 1 numara) ve kültürdeki (# 8) ve maceradaki (8 numaralı) küresel sıralamaya sahip olan Tayland, tipik bir plaj ve tatil tatilinden çok daha fazlasını sunuyor. Yüzen pazarların, görkemli tapınakların ve sarayların pitoresk sahnelerinin tadını çıkarırken, çalışma aralarına katılırken kendinizi üniversiteye katıldığınızı hayal edin! Düşük bir yaşam maliyeti, lezzetli sokak yemekleri, dünyanın en iyileri arasında yer alan üniversiteler ve Tayland'da tadını çıkarmak, yaşamak ve okumak için inanılmaz bir iklim! Tayland aynı zamanda karşılaşabileceğiniz en cana yakın ve en mutlu insanlara ev sahipliği yapıyor (hiç bir şey için 'Gülümsemeler Ülkesi' olarak bilinmez!) Bangkok'un efsanevi ve heyecan verici gece hayatının ya da huzurlu, çarpıcı kıyılarının çekilip çekilmediği Koh Samui, hayatınızın en iyi zamanını geçireceğiniz garanti edilir!2-ispanya
Öğrenciler tarafından en fazla tercih edilen 10 ülke! 2

Dünyadaki 2. sırayı (ve Avrupa'da 1. sıra) kazanan İspanya, yurtdışındaki eğitim noktanız için dayanılmaz bir seçim yapıyor! Düşük yaşam maliyeti, mükemmel bir eğitim sistemi ve aralarından seçim yapabileceğiniz 70'ten fazla üniversite ile bu güneşli, tarihi ve güzel ülkede eğitiminizi nereye ilerleteceğiniz konusunda seçim yapmakta zorlanacaksınız! Eğitimin dışında asla yapacak bir işin de eksik kalmayacağına göre, bu yüzden onu macera için dünyada 1, kültür için # 3 olarak etkileyici olarak sıraladık. İspanyol kaldırımlarından tapas örnekleme, Picasso ve Gaudi'nin sanat eserlerine hayranlıkla bakma veya Real Madrid ve Barselona'ya ev stadyumlarında tezahürat yapma imkanı verirsanız, İspanya'da yurtdışında okuyorsanız harika bir deneyim yaşayacağınız garanti edilir.

ve kazanan...
 


1-Yeni Zelanda
Öğrenciler tarafından en fazla tercih edilen 10 ülke!

Kiviler bir şeyin üzerinde mi? Cevap Evet! Sunacak çok şeyi olan Yeni Zelanda, 1 numaralı yurtdışı eğitim hedefimizin dünyada gururla olduğunu iddia ediyor! Çarpıcı doğal ihtişamını, adrenalin dolu ekstrem sporların bolluğunu ve Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin ünlü olduğu doğal parkurları çoktan duymuş olabilirsiniz. Peki burada da birinci sınıf bir eğitim alabileceğinizi biliyor muydunuz? Dünyadaki% 3'lük sekiz üniversitenin tümü ile Yeni Zelanda, kariyer hedefleri için 2 ve macera için 6 ile üst sıraları hak etti. Burada çalışın ve kayak yapmak, yelken açmak veya paraşütle atlamak isteyip istemediğiniz denemek için daima eğlenceli aktiviteler bulacaksınız! Macera Yeni Zelanda'da başlıyor.

Kaynak: QS

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..