Blog

Yurtdışına Çıkarken Ucuza Bilet Bulabileceğiniz Websiteleri!

Yurtdışına Çıkarken Ucuza Bilet Bulabileceğiniz Websiteleri!

Döviz kurlarının hareketliliği ve rekabet derken bir anda artış gösteren bilet fiyatları birçoğumuzun yurt dışı gezi hayallerinin suya düşmesine sebep oldu. Kısa süreli turistik seyahatler bir yana , gezgin olmak hayal gibi bir şey haline geldi. Durumlar böyle olunca , yurt dışı hayal olarak kalacak gibi görünüyor.

Hayallerinizi ertelemeyin arkadaşlar , çünkü bu pahalılığın içinde dahi uyguna biletler edinebileceğiniz bazı çevrimiçi (online) bilet satış siteleri mevcut ve onları sizler için araştırıp en azından ulaşabildiğimiz bir kısmını burada listeledik. Türkiye'den herhangi bir Avrupa ülkesine hatta Avrupa'da ülkeden ülkeye seyahatlerde başvurabileceğiniz bilet siteleri ise aynen aşağıdaki gibidir.

Bildiğiniz üzere bilet fiyatları son dönemlerde çok arttı. Gezginler, seyyahlar başta olmak üzere seyahat etmeyi seven herkes bu durumdan hiç de hoşnut değil. Fakat kampanyalar ve bazı online uçuş siteleri uygun bilet bulmayı mümkün hale getiriyor. Türkiye’den yurt dışına ulaşım ve Avrupa içinde ucuza seyahat edebileceğiniz bilet sitelerini sizin için derledim.


1- Skyscanner

skyscannerBu listenin bize göre en bilindik ismi olabilir Skyscanner bu yüzden başlangıcı sürprizsiz olandan yaptık. Bilmeyen arkadaşlarımız için ise kısaca Skyscanner; hem yurt içi hem de yurt dışı bütçenize uygun bir şekilde listeler. Bu yüzden en fazla bilinenidir.
 


2- Wizz Air

Wizz Air

2016 yazının sonuna dek İstanbul'dan hizmet veren fakat günümüzde sadece yurt dışında seferleri olan Budapeşte kökenli bir firmadır. Avrupa kıtasında özellikle de Balkan ülkelerinde seyahatler gerçekleştirecekseniz, sizlere fayda sağlayabilir.
 


3- Ryan Air

Ryan Air
 

Ryan Air, Avrupa içinde gerçekleştirilecek olan seferlerde oldukça başarılı fiyatlar sunmasıyla ünlüdür. Ülkemizde turist akının en fazla olduğu yerlerden biri olan Dalaman haricinde başka bir yerde hizmetleri bulunmuyor fakat yurt dışında ülkeler arası geçiş yapmak isterseniz bütçenizi korumanıza yardımcı olur. Çok cüzi miktarlara , hatta komik diyebileceğimiz 20 - 50 TL gibi fiyatlara ülkeleri dolaşmanız mümkün olabilir.
 


4- Kayak.it

Kayak.it

İtalya'nın en çok tercih ettiği bilet satış sitelerinden bir tanesi olan Kayak , ara sıra gerçekleştirdiği çılgın kampanyalarıyla meşhurdur. Bu şekilde tatilcileri kendine bağlamayı seviyor.

 5- Edreams.de

Edreams.de
Almanya'nın hatta belkide dünyanın en enteresan uçak bileti satışı gerçekleştiren sitesidir. Almanya Türkiye hattı dahil olmak üzere birçok ülkeye ve şehre TL başında 0 - 6 liraya kadar biletler bulma ihtimaliniz olan bir sitedir. Hata olduğunu sanabilirsiniz ama arattığınızda İstanbul Münih arası 0 Euro şeklinde satılmış biletlere tanık olmanız oldukça mümkündür.
 


6- Momondo.de

Momondo.de
Sistem hatalarını ve tüm kampanyaları listelemesiyle meşhur bir başka Almanya kökenli site olan momondo'da günün her saati bilet kampanyalarına rastlayabilirsiniz.

Bu sitelerin haricinde karşılaşabileceğiniz birçok bilet satış platformu bulmanız mümkündür. Mesela İskandinav ülkelerini gezmeyi amaçlıyorsanız Air Baltic bu konuda fayda sağlayabileceğiniz bir firmadır. Öte yandan sizin için listelemiş olduğumuz sitelerde birçok ülke gezinizde cüzdanı deldirmekten kurtulabileceğinizi sizlere müjdeliyoruz.

Gezginler, seyyahlar , maceraperestler bizden öneriler sizlerden de geziler !

 

 

Bu blog ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..