Haber

2.Ulusal Üniversiteler Patent Yarışması

2.Ulusal Üniversiteler Patent Yarışması

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından üniversite öğrencilerinin patent başvurusu yapma konusunda tecrübe kazanmaları amacıyla ‘2. Patentle Türkiye-Ulusal Üniversiteler Patent Yarışması’ düzenlenecek.

Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından bu yıl 2.si düzenlenecek olan üniversite (ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora) öğrencilerine yönelik patent yarışması başlıyor.

Patentle Türkiye sloganı ile başlayacak olan yarışma, üniversitelerde patent konusunda farkındalık oluşturulması, üniversite öğrencilerinin profesyonel meslek hayatında veya akademik çalışmalarda kullanacakları teknik bilgilerle donatılması ve öğrencilerin ülkemizin teknolojik gelişmesinde önemli bir yer tutan buluş faaliyetlerine özendirilmesini amaçlamaktadır.

Yarışma sürecince, üniversite öğrencilerinin www.turkpatent.gov.tr internet sitesi üzerinden e devlet yoluyla sisteme giriş yaparak ücretsiz olarak online patent başvurusu yapmaları sağlanacaktır.

AMAÇ ve FAYDA

Üniversitelerimizde üretilen teknik bilginin patente dönüştürülerek ülke ekonomisinin ve teknolojisinin gelişmesine katkı sağlanması amaçlanmaktadır.

KİMLER KATILIM SAĞLAYABİLİR?

Üniversitelerde öğrenim gören ve teknik bir buluş/fikre sahip olup patent başvurusu yapacak

 

  • Ön Lisans
  • Lisans
  • Yüksek Lisans
  • Doktora

 

Öğrencisi olan herkes yarışmaya katılım sağlayabilir.

ÖDÜLLER

PARA ÖDÜLÜ:

Birinciye 30.000 TL

İkinciye 20.000 TL

Üçüncüye 10.000 TL

İlk 10’a giren diğer finalistlere 5.000’er TL

Başvuru için tıklayınız!

Editör / Ece İçmez

Bu haber ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..