Haber

7. Konya Bilim Festivali

7. Konya Bilim Festivali

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Türkiye'nin en büyük bilim festivali, “7. Konya Bilim Festivali”nde, KTO Karatay Üniversitesi'de var!

Bilim gösterileri, yarışmalar, simülatörler ve etkinliklere sahne olacak festivalde, her yaştan ziyaretçiye yönelik 100'den fazla atölye çalışması yapılacak.

Festival kapsamında, robotik kodlama, borsa, 3 boyutlu yazıcılar, nanoteknoloji, biyoteknoloji, mühendislik ve mimarlık alanlarında eğitimler verilecek. Alana kurulacak Konya Gıda Tarım Üniversitesi Bilim Otobüsü'nde öğrencilere ilginç bilimsel deneyler gösterilecek.

Konya Bilim Festivali'nde Atak helikopteri ve TB2 SİHA ile Konya Ticaret Odası Karatay Üniversitesi pilotaj bölümünden eğitim uçakları sergilenecek.

Lazer labirent oyun alanında, lazerlere takılmadan parkuru tamamlayanlara ve festivale bisikletiyle gelen katılımcılara sürpriz hediyeler dağıtılacak.

150 bin ziyaretçi bekleniyor

4 Ekim Cuma günü 11.00'de düzenlenecek açılış töreniyle başlayacak, katılımın ücretsiz olacağı festivali, 150 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Festival, 4-5-6 Ekim'de 10.00-18.00 saatlerinde ziyarete açık olacak.

 

Resim

Bu haber ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..