Haber

Açıköğretim Sistemi Üç Ders Sınavı Duyurusu

Açıköğretim Sistemi Üç Ders Sınavı Duyurusu

Anadolu Üniversitesi'nden Açıköğretim Sistemi Üç Ders Sınavı Duyurusu!

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerinin lisans veya önlisans programlarında kayıtlı öğrencilere bahar dönemi dönem sonu sınavlarından sonra tanınan üç ders sınav hakkı, Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Üç Ders Sınav Hakkı Uygulama Usul ve Esaslarında belirlenen usul ve esaslar çerçevesinde yürütülür.

 1. Üç ders sınavı, 27 Temmuz 2019 Cumartesi günü saat 14:00’daAdana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van illeri ile KKTC/Lefkoşa’da gerçekleştirilecektir.
 2. Türkiye’de üç ders sınavının yapılacağı Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Samsun, Sivas, Trabzon, Van illeri ile KKTC/Lefkoşa büroları 27 Temmuz 2019 Cumartesi günü 10:00 – 16:00 saatleri arasında açık olacaktır. 
 3. Türkiye Programlarına kayıtlı bulunan ve hâlen cezaevinde/tutukevinde olup “Üç Ders Sınavı”na girme hakkı olan öğrencinin sınavı, bulunduğu ildeki cezaevinde/tutukevinde yapılacaktır.
 4. Üç ders sınavına girecek öğrencilerin sistemimizde kayıtlı olan sınav merkezlerine göre sınav yapılacak illere atamaları aşağıda yer alan tablo kullanılarak Fakülte tarafından yapılacaktır. Öğrencilerimiz üç ders sınavına gireceği sınav ilini, 19-20 Haziran 2019 tarihlerinde T.C. kimlik/öğrenci numaraları ve şifreleri ile http://aof.anadolu.edu.tr adresi “Öğrenci Otomasyonu” bağlantısından sayfalarına giriş yaparak, AÖF bürolarına bizzat giderek veya 0850 200 46 10 nolu AOSDestek İletişim ve Çözüm Masasını arayarak değiştirebilirler. Belirtilen tarihlerde değişiklik yapmayan öğrenciler Fakülte tarafından atandıkları sınav ilinde sınava girmek zorundadırlar.
 5. Öğrenci sayfasında üç ders sınav merkezi ile ilgili “Üç Ders Sınav Merkezi Değişikliği” arayüzü 19-20 Haziran 2019 tarihlerinde açılacaktır. Bu arayüzde üç ders sınav merkezleri görülmekte olup sınav merkezi değişikliği isteyen öğrenciler, değişiklikleri bu sayfadan yapılabilecektir. Bu linkten yapılacak sınav merkezi değişiklikleri sadece üç ders sınavı için geçerli olacaktır. Ayrıca, öğrenci otomasyonu “Bilgi Değişikliği” linkinden yapılan sınav merkezi değişiklikleri, üç ders sınavı sınav merkezini etkilemeyecektir.
 6. Üç ders sınavı için sınav giriş belgeleri 22 Temmuz 2019 tarihinden itibaren http://aof.anadolu.edu.tr adresi “Öğrenci Otomasyonu” bağlantısından ve AÖF bürolarından verilecektir.
 7. Her ne sebeple olursa olsun “Üç Ders Sınavı”na katılmayan veya katılamayan öğrenci için mazeret sınavı yapılmaz.
 8. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Üç Ders Sınavı, 2018-2019 öğretim yılı sonu itibariyle son kez yapılacaktır.
 9. 19-20 Haziran 2019 tarihlerinde üç ders sınav merkezi tercihi yapmayan öğrencilerin  Fakülte tarafından ekte yer alan tablodaki illere göre atamaları yapılacaktır.
 10. Üç Ders Sınav hakkı olan öğrenci, isterse yaz okuluna kayıt yaptırabilir ancak yaz okuluna kayıt yaptıran öğrencinin Üç Ders Sınavına katılma hakkı yoktur. 
ADANAANKARAANTALYABURSADENİZLİDİYARBAKIRERZURUMESKİŞEHİR
ADANAANKARAANTALYABURSADENİZLİDİYARBAKIRERZURUMESKİŞEHİR
ADANA
KOZAN
BARTINANTALYA
ALANYA
BURSA
GEMLİK
MUĞLABATMANAĞRIAFYONKARAHİSAR
ADANA
CEYHAN
BOLUBURDURBURSA
İNEGÖL
MUĞLA
MİLAS
BİNGÖLAĞRI
PATNOS
BİLECİK
HATAYÇANKIRIISPARTABALIKESİRUŞAKELAZIĞARDAHANKÜTAHYA
HATAY
İSKENDERUN
KARABÜKMUĞLA
FETHİYE
BALIKESİR
BANDIRMA
 MALATYAERZİNCAN 
MERSİNKASTAMONU BALIKESİR
EDREMİT
 MARDİNKARS 
OSMANİYEKIRIKKALE ÇANAKKALE SİİRTMUŞ 
 ZONGULDAK ÇANAKKALE
BİGA
 ŞANLIURFATUNCELİ 
   YALOVA ŞANLIURFA
SİVEREK
  
     ŞANLIURFA
VİRANŞEHİR
  
     ŞIRNAK  
GAZİANTEPİSTANBUL
ANADOLU
İSTANBUL
AVRUPA
İZMİRKAYSERİKONYASAMSUNSİVAS
GAZİANTEPİSTANBUL
ANADOLU
İSTANBUL
AVRUPA
İZMİRKAYSERİKONYASAMSUNSİVAS
ADIYAMANDÜZCEEDİRNEİZMİR
ÖDEMİŞ
KIRŞEHİRKONYA
AKŞEHİR
AMASYATOKAT
ADIYAMAN
KAHTA
KOCAELİEDİRNE
KEŞAN
AYDINNEVŞEHİRKONYA
BEYŞEHİR
ÇORUM 
KAHRAMANMARAŞKOCAELİ
GEBZE
KIRKLARELİMANİSANİĞDEKONYA
EREĞLİ
ORDU 
KAHRAMANMARAŞ
ELBİSTAN
SAKARYATEKİRDAĞMANİSA
AKHİSAR
YOZGATKONYA
SEYDİŞEHİR
ORDU
ÜNYE
 
KİLİS TEKİRDAĞ
ÇORLU
MANİSA
SALİHLİ
 AKSARAYSİNOP 
     KARAMAN  
TRABZONVANKKTC
TRABZONVANLEFKOŞA
ARTVİNVAN
ERCİŞ
 
BAYBURTBİTLİS 
GİRESUNHAKKARİ 
GÜMÜŞHANEIĞDIR 
RİZE  

 

Editör / Ece İçmez

Bu haber ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

  Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..