Haber

Ankara Üniversitesi'nde Ankara İnovasyon

Ankara Üniversitesi'nde Ankara İnovasyon

Ankara Üniversitesi Teknokent koordinasyonunda, Ankara Üniversitesi Öğrenci Toplulukları ve Ankara Üniversitesi Öğrenci Konseyi işbirliğiyle düzenlenen, Ankara Öğrenci – Girişimci – Yatırımcı – Sektör Profesyonelleri ekosistemi paydaşlarının katılımını hedefleyen, İnovasyon ve teknoloji üst çerçevesinde düzenlenecek özel bir etkinlik haftasıdır

Tarih:  20-27 Nisan 2019

Buluş günü

Fikri Mülkiyet, Patent ve Bilimsel Buluşlar ile ilgili detaylı bilgi alabileceğiniz konuşma, eğitim ve ikili görüşmelerden oluşacak tematik etkinliktir.

Genç Girişimcilik Günü

Üniversite öğrencilerinin ve genç girişimci adaylarının hali hazırdaki destek mekanizmalarını ve başarılı genç girişimcileri yakından tanıyacağı etkinliktir.

Kadın Girişimciler

Girişimcilik ekosisteminde kadının yeri ve önemine vurgu yapan, kadın girişimcilerin başarı öykülerini paylaşacakları etkinliktir.

Sosyal İnovasyon

Çevre, toplum ve dezavantajlı bireyler konusunda çeşitli paydaşların katılımıyla farkındalık yaratmayı amaçlayan etkinliktir.

Gıda Tarım ve Hayvancılık

Sektörel firmalar, akademisyen ve öğrencilerin buluşacağı kırsal inovasyon, kümelenme ve potansiyel işbirliklerinin masaya yatırılacağı etkinliktir.

İnovatif İnsan Kaynakları

İnsan kaynağı arayışında bulunan firmaların ön mülakat için kurdukları stantların gün boyu açık olacağı ve çeşitli eğitim ve simülasyonlar ile öğrencilerin kariyer hedeflerine ulaşmalarını amaçlayan etkinliktir.

Detaylar ve başvuru için tıklayınız!

 

 

 

 

Editör / Ece İçmez

Bu haber ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..