Haber

AÖF ikinci üniversite başvuru kayıtları uzatıldı

AÖF ikinci üniversite başvuru kayıtları uzatıldı

Anadolu Üniversitesinin Açıköğretim Fakültesi (AÖF) İktisat ve İşletme Fakülteleri içinde yer alan proglarımdan yararlanmak isteyenler için "ikinci üniversite" internet başvuru ve kayıt işlemlerinin yoğun talep nedeniyle uzatıldığı duyuruldu.

AÖF internet sitesinde yer alan duyuruya göre, herhangi bir bölümden mezun olanlar ile merkezi Açıköğretim ve uzaktan eğitim sistemine göre eğitim öğretim yapan fakülteler dışında herhangi bir yükseköğretim programında kayıtlı öğrenciler, AÖF Sistemine göre öğretim yapan fakültelere internet üzerinden başvurduktan sonra kayıt işlemlerini gerçekleştirebilecek.

AÖF İKİNCİ ÜNİRVESİTE KAYITLARI NE ZAMANA SONA ERİYOR?

AÖF ikinci üniversiteye kayıt olmak isteyen adaylar, okudukları veya mezun oldukları alanlarda olmamak üzere, lisans eğitimi alanlar lisans veya ön lisans programlarına, ön lisans eğitimi alanlar ön lisans programlarına internetten başvurarak kayıt yaptırabilecek. Adaylar 5 Ekim tarihine kadar https://aof.anadolu.edu.tr/kayit/ adresinden "ikinci üniversite" linkine tıklayarak internet başvurularını gerçekleştirebilecek.

Ödemesini yapan adaylar AÖF bürolarından 5 Ekim Cuma günü saat 17.00'ye kadar kayıt işlemlerini tamamlayabilecek.

İŞTE 8 SORUDA AÖF İKİNCİ ÜNİVERSİTE

AÖF ikinci üniversiteye kimler bşavurabilir?

Yükseköğretim programlarına kayıtlı öğrenciler ile bu programların mezunalrı aynı bölüm olmamak kaydıyla; önlisan önlisansa, lisans
ise ister önlisans isterse lisansa kayıt yaptırabilirler. Uyruğundan biri T.C. olup yurtdışı yükseköğretim kurumalrından mezun olan ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'ndan denklik belgesi alanlar başvurabilirler.

aöf ile ilgili görsel sonucu

Kimler yararlanamaz?

Bir yükseköğretim programından mezun olamadan ilişği kesilen, herhangi bir örgün yükseköğretim programında kaydı bulunmayan veya açıköğretim programlarında okumakta olanlar yararlanamaz.

Askerlik durumunu etkiler mi?

Bir örgün yükseköğretim programında okuyanlar veya bu programlardan mezun olanlardan, açıköğretimin bir programına kayıt yaptıranlar, askerlik işlemleri hariç açıköğretimdeki tüm öğrencilik hizmetinden yararlanırlar.

Açıköğretim programlarına kayıt yaptırdıktan sonra örgün öğretimden kaydını sildiren öğrenciler, bu durumlarını belgelemek koşuluyla askerlik işlemleri dahil tüm öğrencilik hizmetlerinden yararlanırlar.

Kredi saydırma olanağı var mı?

Açıköğretim programlarına kaydolan örgün öğretim öğrencileri veya mezunları, örgün öğretimden açıköğretime ders transferi veya kredi saydırma işlemi yaptıramaz. (YÖK zorunlu Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, İngilizce, Türk Dili dersleri hariç)

Muafiyet durumu nedir?

Öğrenciler YÖK zorunlu derslerinden (Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, İngilizce, Türk Dili) muaf olurlar.

Mezun olunduğunda diplomamda hangi ibare bulunur?

Mezun olduğumda diplomada kayıt yaptırılan program/bölüm ve onun bağlı olduğu fakülte adı ( Açıköğretim Fakültesi, İktisat Fakültesi, İşletme Fakültesi) yazılmaktadır. İkinci üniversite ibaresi geçmemektedir.

Ders çalışırken hangi öğrenme ortamlarını kullanabilirim?

Anaolum eKampüs sisteminde yer alan malzemelerin tümünde yararlanabilir.

Hangi bölümlere başvurabilirim?

Okuduğunuz ya da mezun olduğunuz bölümle aynı olmamak koşulu ile başvurabilecek bölümlerin lsitesine adresinden erişilebilir.

Bu haber ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..