Haber

AÖF ücretleri belli oldu İşte 2018-2019 harç bedeli

AÖF ücretleri belli oldu İşte 2018-2019 harç bedeli

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) dijital kitap döneme geçerek öğretim ücretinde indirime gidiyor. AÖF resmi internet sitesinden yaptığı duyuruda basılı kitaplarını bürolarımızdan teslim almayanların her yıl bir önceki yıla göre yüzde 40 oranında arttığını belirterek her an güncel bilgiyi içerme ve gerektiğinde düzeltme imkânı sunan etkinliği kanıtlanmış olan dijital kitap sistemine tamamıyla geçme kararı aldığını duyurdu.

AÖF Anadolum e-Kampüs uygulaması ile 2018-2019 öğretim yılında öğrencilerine basılı kitap vermek yerine dijital kitaplar ve e-öğrenme malzemelerini kullanıcağını belirterek elde edilecek maliyet düşüşü ile öğrencilere olumlu bir şekilde yansıtılacağı ifade edildi.

Anadolu Üniversitesi AÖF sistemine kayıt yaptıran öğrenciler hâlihazırda 275 TL olup basılı kitaba devam edilmesi durumunda 350 TL’nin üzerine çıkması kaçınılmaz olan öğretim giderlerini kitap istemeyerek 225 TL'ye kadar düşürülecek.

2018-2019 öğretim yılında AÖF öğrencileri kitaplarının en güncel hallerine pdf, html5, e-pub, mobi gibi çok çeşitli formatlarda https://ekampus.anadolu.edu.tr adresinden ulaşılabilecekler

İşte AÖF'ten yapılan açıklama şu şekilde:

"Uzun zamandır yürütülen altyapı çalışmalarımızın sona ermesiyle 2018-2019 öğretim yılından itibaren Anadolum e-Kampüs Sistemi aracılığıyla kitaplarımız öğrencilerimize dijital ortamda sunulacaktır. Öğrencilerimiz kitaplarının en güncel hallerine pdf, html5, e-pub, mobi gibi çok çeşitli formatlarda ulaşabileceklerdir. Örnek bir ders içeriğimize ekampus.anadolu.edu.tr adresinden ulaşılabilir. Ayrıca, önceden basılmış olan ve mevzuat değişikliklerinden etkilenmeyen kitaplarımız ise stoklarımızla sınırlı kalmak kaydıyla http://kitapsatis.anadolu.edu.tr adresinden öğrencilerimize ve kitaplarımızdan yararlanmak isteyenlere sunulacaktır. Böylece on binlerce ağaç kesilmekten kurtarılacağı gibi öğretim giderine yapılması gereken artış da yapılmamış olacaktır. Hatta bunun öğrencilerimize olumlu bir yansıması, 2018-2019 öğretim yılından itibaren hâlihazırda 275 TL olup basılı kitaba devam edilmesi durumunda, 350 TL’nin üzerine çıkması öngörülen öğretim giderinin 225 TL’ye düşürülmesi şeklinde olacaktır.

Bu haber ile alakalı daha fazla bilgi almak için e-mail adresinizi yazabilirsiniz.

Yazarın Diğer Yazıları

Yorumlar 0

    Giriş Yapın! Yorum yapmak için giriş yapın..